آموزش افزودن جستجو گوگل به وردپرس

علیرضا پوربابائی
1395/06/19
نظرات : 4
بازدیدها : 1532

آموزش افزودن جستجو گوگل به وردپرس

آموزش افزودن جستجو گوگل به وردپرس

با عرض سلام و وقت بخیر خدمت کاربران سایت وردپرس یار ، در این ساعت از سایت وردپرس یار آموزش افزودن جستجو گوگل به وردپرس را برای شما عزیزان آماده کرده ایم . شما با استفاده از این آموزش می توانید یک جستجو با قابلیت دریافت نتایج از سایت گوگل را برای بخش جستجو سایت خودتون ایجاد کنید . در ادامه همراه سایت وردپرس یار باشید .

شاید شما در برخی سایت های به دکمه جستجو از گوگل برخورد کرده باشید و زمانی که شما در داخل باکس جستجو متن خود را نوشته و دکمه جستجو را می زنید نتایج جستجو از سایت گوگل فراخوانی و بارگذاری می شوند . استفاده از این روش چند مزیت بسیار خوب دارد که به آن ها اشاره می کنیم .

اولین مزیتی که می توان به آن اشاره کرد افزایش ورودی گوگل هست یعنی فرد با جستجو در سایت شما و به نتیجه رسیدن بر روی یک لینک از سایت گوگل کلیک کرده و این یک ورودی جدید از سایت گوگل برای شما محسوب می شود .

دومین مزیتی که دارد دقیق تر شدن نتایج جستجو کاربران سایت می باشد . شما دارید برای بخش جستجو سایت خودتون از قوی ترین موتور جستجو جهان استفاده می کنید پس نتیجه جستجو های شما بسیار دقیق تر می شود .

سومین مزیتت آن کاهش فشار بر روی سرور های سایت جهت جستجو و پویش مطالب سایت می باشد .

پس در نتیجه ما در واقع بدون مراجعه به سایت گوگل به راحتی از نتایج جستجو آن در خود سایت استفاده می کنیم .

آموزش افزودن جستجو گوگل به وردپرس با افزونه Wp Google Search :

برای افزودن قابلیت جستجو گوگل به سایت وردپرسی خود می توانید از افزونه Wp Google Search استفاده کنید . شما پس از دریافت این افزونه و نصب و فعال سازی آن باید وارد Google Custom Search Engine شوید و کد Search Engine ID را دریافت کنید . سپس وارد پیشخوان وردپرس خود شوید سپس به بخش تنظیمات و بعد از آن به بخش جستجو گوگل وردپرس بروید اکنون در کادر اول که با عنوان شناسه (ID) موتور جستجوگر گوگل دیده می شود کد دریافتی از سایت گوگل را وارد کنید . همچنین چند گزینه دیگر در صفحه تنظیمات افزونه جستجو گوگل وردپرس مشاهده می کنید که تیم وردپرس یار این افزونه برای شما عزیزان فارسی کرده است و شما به راحتی بر طبق میل خود می توانید آن ها را تنظیم کنید . سپس با استفاده از بخش ابزارک ها می توانید باکس جستجو را در سایت خود به نمایش در بیاورید .

آموزش دریافت Search Engine ID :

ابتدا وارد سایت Google Custom Search Engine شوید . مطابق تصویر زیر بر روی Create a custom search engine کلیک کنید .

create-a-custom-search-engine

سپس داخل کادر Sites to search  آدرس سایت خود را وارد کنید و سپس بر روی Create کلیک کنید .اگر می خواهید نتایج جستجو سایت دیگری هم علاوه بر سایت شما نمایش داده شود پس از وارد کردن آدرس سایت اول امکان اضافه کردن آدرس برای سایت های دیگر هم می باشد که می توانید اضافه کنید .

sites-to-search

اکنون همانند تصویر زیر بر روی دکمه Control panel  کلیک کنید .

control-panel

در این مرحله بر روی دکمه Search Engine ID کلیک کنید و کد خود را دریافت کنید .

search-engine-id

پس از دریافت کد وارد تنظیمات افزونه خود شوید و کد را در کادر اول مطابق شکل زیر وارد کنید .

paste-id

خوب آموزش به پایان رسید هر سوالی بود مطرح کنید

موفق و پیروز باشید

دانلود افزونه جستجو گوگل وردپرس با لینک مستقیم

اشتراك گذاری نوشته

پاسخی بگذارید