وردپرس یار

حل مشکل صفحه سفید وردپرس

سلام خدمت دوستان عزیز و همراهان همیشگی وردپرس یار. با یک آموزش وردپرس خیلی کاربردی یعنی آموزش حل مشکل صفحه سفید وردپرس (صفحه مرگ وردپرس) همراه شما هستیم. صفحه سفید وردپرس یک مشکل عمومی هست که ممکن است برای خیلی از کاربران ودپرس (یکیش خود شما) پیش اومده باشه و یا حداقل اسم اون رو شنیده باشند.

خب؛ اگر مدتی با وردپرس کار کرده باشید، می‌دانید که بدون شک خطای صفحه سفید وردپرس یکی از آزاردهنده‌ترین خطاهای وردپرس است ! خطای صفحه سفید وردپرس هیچ‌گونه خروجی ندارد و هیچ پیامی را منتشر نمی‌کند! به ‌این صورت که آدرس سایت‌تان را وارد می‌کنید و می‌بینید که سایت‌تان سفید شده! و هیچی نمایش داده نمی شود!

مثل این که سایت‌تان مرده! کفن سفیدی بر تن کرده! و یا رخ‌ش همانند گچ سفید شده‌! به خاطر همین به مشکل صفحه سفید وردپرس، صفحه مرگ وردپرس هم میگن!

قسمت ترسناک بعدی این خطای بی‌شاخ و دم این است که فقط قسمت‌های خاصی را مورد هجوم قرار می‌دهد یعنی ممکن فقط پیش‌خوان وردپرس کفن سفید بر تن کند یا فقط یکی از نوشته‌های سایتتان همانند گچ سفید شود٬ اما قسمت‌های دیگر سایت به خوبی کار کنند!

خب حالا بعد از ایجاد کمی رعب و وحشت!  بریم سراغ روش‌های حل مشکل صفحه سفید وردپرس!

حل مشکل صفحه سفید وردپرس

حل مشکل صفحه سفید وردپرس

چرا مشکل صفحه سفید وردپرس باید سر شما و یا من بیاید ؟!

علت اصلی خطای صفحه سفید وردپرس ممکن است استفاده بیش‌از حد از حافظه  افزونه‌ای دارای توابع خراب و یا حتی به دلیل نصب پوسته‌ای باشد که مشکل دارد و یا حتی ممکن است مشکل از سرور میزبان سایت‌تان باشد! هر یک از این عوامل می‌تواند دلیل مرگ سایت‌تان باشد !

چگونگی حل مشکل صفحه سفید وردپرس؟!

افزایش میزان محدودیت حافظه !

معمولا این خطا به دلیل استفاده بیش از حد از حافظه و کمبود حافظه کافی برای عملیات‌هاست. بنابراین در اولین قدم بهتر است محدودیت حافظه وردپرس را افزایش بدهید. برای افزایش حافظه وردپرس، به اینجا مراجعه کنید.

همه‌ی افزونه‌ها را غیرفعال کنید !

اگر افزایش میزان حافظه‌ی وردپرس مشکل شما را برطرف نکرد و حتی اگر میزان حافظه را به ۲۵۶M یا ۵۱۲M افزایش دادید و بازهم سایت‌تان نفس نمی‌کشید! باید عیب‌زدایی را آغاز کنید! برای عیب‌زدایی در این مورد٬ بیشتر باید در پوسته‌ها و افزونه‌ها برای یافتن مشکل٬ کاوش کنید!

برای غیرفعال‌سازی دسته‌جمعی افزونه‌ها می‌توانید به برگه افزونه‌ها در مدیریت رفته و همه‌ی افزونه‌ها را انتخاب کرده و غیرفعال کنید!

اما اگر به مدیریت وردپرس دسترسی نداشتید! باید از طریق FTP این‌کار را انجام دهید! چگونه ؟

به پوشه وردپرس/سایت‌تان و بعد به پوشه wp-content بروید، پوشه‌ای با نام Plugins را در اینجا مشاهده می‌کنید. حال نام این پوشه را به Plugins-no تغییر دهید! ( البته هرنامی می‌توانید برای پوشه قرار دهید ) با تغییر نام این پوشه٬ تمام افزونه‌های سایت‌تان غیر فعال می‌شوند! اگر مشکل حل شد پس حتما یکی از افزونه‌هایتان مشکل‌ساز شده! یکبار به پیش‌خوان مدیریت وردپرس و بخش افزونه ها بروید و بعد به هاست برگردید و نام پوشه را دوباره به plugins بازگردانید. دوباره به پنل وردپرس و بخش افزونه ها برگردید و یکی یکی افزونه‌ها را فعال کنید! تا افزونه خراب‌کار را پیدا کنید!

هم‌چنین شما می‌توانید از طریق phpmyadmin نیز افزونه را غیرفعال کنید! ( البته پیشنهاد نمی‌شود – که خدایی ناکرده یک وقت برای درست کردن ابرو، چشم وردپرس را کور نکنید !! – ولی خب مجبوریم که بگیم ! )  :

نخست به دیتابیس وردپرس و بعد به جدول wp_options بروید. به دنبال “active_plugins” بگردید و مقدار – value – آن را به a:0:{} تغییر دهید !

و این‌گونه افزونه‌هایتان را خاموش کنید!

قالب پیشفرض وردپرس را به عنوان پوسته سایت‌تان قرار دهید!

خب؛ اگر غیرفعال‌سازی افزونه مشکلتان را برطرف نکرد٬ باید پوسته‌ی پیش‌فرض وردپرس را ( مثلا قالب وردپرس 2016 ) جایگزین پوسته‌ی سایت‌تان کنید!

بهترین کار برای جایگزین کردن پوسته این است که به هاست خود در پوشه wp-content و سپس پوشه themes بروید و نام پوشه قالب فعال خود را تغییر دهید. در این موقع وردپرس به صورت خودکار پوسته‌ی پیش‌فرض را جایگزین پوسته‌ی خراب شما می‌کند!

روش دیگر هم این است که نخست به phpmyadmin و سپس دیتابیس وردپرس رفته و بعد wp_options را باز کنید و مقادیر- values –  جداول template, stylesheet, and current_theme را (به‌عنوان مثال) به twentysix ( نام پوسته ) تغییر دهید!

اگر این روش مشکل شما را برطرف کرد٬ باید نگاهی به functions.php پوسته‌ی خود بیندازید و فضاهای خالی پایین را پاک کنید و یا اگر به تازگی کدی را اضافه کردید٬ آن را ویرایش و تصحیح کنید!

وردپرس خود را به صورت دستی آپدیت کنید

یکی دیگر از روش های موثر در حل مشکل صفحه سفید وردپرس، آپدیت کردن و جایگزین کردن فایل های وردپرستان با نسخه جدید وردپرس است. آموزش آپدیت دستی وردپرس را در اینجا ببینید.

اشکال زدایی وردپرس برای حل مشکل صفحه سفید وردپرس

اگر هیچ‌یک از روش‌های گفته شده جواب نداد بهتر است وردپرس خود را اشکال زدایی کنید. برای این کار می‌توانید حالت اشکال‌زدایی – debug – را با افزودن کد زیر به wp-config.php ٬ فعال کنید :

 


error_reporting(E_ALL); ini_set('display_errors', 1);

define( 'WP_DEBUG', true);

 

با افزودن این قطعه کد خطاها٬ هشدار‌ها و پیام‌هایی بر صفحه‌ی سفید سایت‌تان نمایان خواهد شد که ممکن است به شما در رفع خطا کمک کند!

رفع مشکل از cache

اگر صفحه‌ی نخست سایت شما، کفن سفید مرگ را پوشید و پس‌زمینه و مدیریت وردپرس به خوبی کار می‌کرد آن‌گاه مشکل از افزونه cache سایت‌تان است! کش سایت را خالی کنید!

مشکل فقط در برخی پست هاست!

اگر فقط برخی از نوشته های شما دارای مشکل سفید شدن هستند که معمولا به خاطر طولانی بودن آدرس آن هاست، فقط کافی‌ست قطعه کد زیر را به wp-config.php خود اضافه کنید :


<pre class="brush:php">/** Trick for long posts */
ini_set('pcre.recursion_limit',20000000);
ini_set('pcre.backtrack_limit',10000000);

این کد‌ها محدودیت بازخورد و بک‌ترک‌ها را افزایش می‌دهند!

 

امیدوارم با این آموزش وردپرس توانسته باشم مشکل‌ صفحه سفید وردپرس را برایتان حل کنم!

اگر راه حل دیگری برای حل مشکل صفحه سفید وردپرس میشناسید، در بخش دیدگاه ها معرفی کنید.

همراه وردپرس یار باشید …

درباره مصطفی دهقان

مدیر سایت وردپرس یار هستم

همچنین ببینید

افزونه ی لایک

افزونه ی لایک به صورت قلب

به نام خدا “این افزونه توسط تیم وردپرس یار طراحی شده است” افزونه لایک به …

یک دیدگاه

  1. از راهنمایی های شما سپاسگزارم
    مشکل سایت من صفحه سفید است و با استفاده از روش شما مشکل را در سایت اشکال زدایی شد که با پیغام زیر روبرو شدم . که فکر میکنم از کش سایت باشه اما نمیدان چگونه آن را برطرف کنم. ممنون میشوم راهنمایی نمائید.
    Notice: Constant WP_DEBUG already defined in /home/albourzr/public_html/wp-config.php on line88

    Warning: include_once(/home/albourzr/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/albourzr/public_html/wp-content/advanced-cache.php on line 20

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *