آموزش نحوه فیلتر کردن پست و صفحات وردپرس

دوست دارید به کاربران امکان فیلتر کردن مطالب، پستها و صفحات را بدهید؟ برای مثال کاربر بتواند دسته‌بندی خاص را بارگزاری کند یا از میان تگهای خاص مطالبی را بیابد. با ما همراه باشید تا نحوه انجام این کار را یاد بگیرید.

چرا کاربران نیاز دارند بتوانند صفحات و پستها را فیلتر کنند؟

به‌صورت پیش‌فرض در سایت وردپرس دسته‌بندی و تگهای مختلف تعریف شده است و می‌تواند محتوی و عناوین را با استفاده از اینها مرتب‌سازی کرد تا پیدا کردن مطالب مورد نظر راحتتر شود. کاربران در آن واحد می‌توانند یک دسته‌بندی، تگ یا صفحات آرشیو شده را بارگزاری کنند و در این حالت یک نوع پست نشان داده خواهد شد. اما اگر بخواهید محتوی سایت را جوری فیلتر کنید تا بیش از یک دسته‌بندی یا تگ نشان داده شود، راههایی وجود دارد که لازم است مقاله را تا انتها مطالعه کنید. مزیت استفاده از این آپشن این است که اگر محتوی بسیاری داشته باشید و کاربران بخواهند بر اساس نیازهایشان مطالعه کنند، زمان کمتری صرف کنند و چندین نوع پست را همزمان بارگزاری کنند.

آموزش اضافه کردن قابلیت فیلترینگ پست و صفحه

اولین چیزی که برای این کار احتیاج دارید نصب افزونه Search & Filter و سپس فعال‌سازی آن می‌باشد. برای فعال‌سازی آن لازم است به منوی جدید Search & Filter  که پس از نصب افزونه اضافه می‌شود، وارد شوید. در این منو نحوه استفاده از افزونه نوشته شده است.

آموزش نحوه فیلتر کردن پست و صفحات وردپرس

تکه کد زیر پارامترهای مختلف برای فعال‌سازی فیلترینگ را به وردپرس اعلام می‌کند. این تکه کد می‌تواند در پست، صفحه یا داخل متن ویجت می‌تواند استفاده شود.

<? php 

[searchandfilter fields="search,category,post_tag"]
?>

اگر بخواهید به‌صورت تگ تمپلیت در سایت اضافه‌اش کنید، از این کد استفاده کنید.

<?php echo do_shortcode('[searchandfilter fields="search,category,post_tag"]'); ?>

این تکه کد باعث می‌شود آپشن فیلترینگ در جستجو، دسته‌بندی و تگها فعال شود.

آموزش نحوه فیلتر کردن پست و صفحات وردپرس

به‌صورت پیش‌فرض افزونه فیلترینگ را برای جستجو، دسته‌بندی، نوع پست، تاریخ پست فعال می‌کند. بهتر است به مثالی دیگر توجه کنید. اگر بخواهیم فیلترینگ را برای دسته‌بندی، تگ، نوع پست و تاریخ فعال کنیم از تکه کد زیر استفاده می‌کنیم.

<? php

[searchandfilter fields="search,category,post_tag,post_types,post_date"]

?>

در سایت چنین نشان داده می‌شود.

آموزش نحوه فیلتر کردن پست و صفحات وردپرس

اگر بخواهید بجای منوی کشویی از گزینه‌های انتخابی استفاده کنید، لازم است برای هر گزینه عنوانی انتخاب کنید. تکه کد زیر این امکان را فراهم آورده است.

<? php

[searchandfilter headings="Select categories:" types="checkbox" fields="category"]

?>

آموزش نحوه فیلتر کردن پست و صفحات وردپرس

اگر برای نمایش پستهای سایت از صفحه جداگانه‌ی استفاده می‌کنید لازم است تکه کد را به آن صفحه اضافه کنید.

اگر از چندین فیلد، نوع و عنوان استفاده می‌کنید باید مطمئن شوید ترتیب هر پارامتر درست چیده شده باشد. به مثالی دیگر توجه کنید. می‌خواهیم دسته‌بندی، تگ و نوع پست را به قسمت فیلترینگ اضافه کنیم، به‌صورتی که ترکیبی از چندین منوی انتخابی و عنوان باشد.

<? php

[searchandfilter headings="Post type, Category, Tag" types="checkbox, select, select" fields="post_types,category,post_tag"]

?>

در سایت چنین نمایش داده می‌شود.

آموزش نحوه فیلتر کردن پست و صفحات وردپرس

در قسمت راهنمای افزونه در منوی Search & Filter می‌توانید در مورد نحوه استفاده تکه کد بیشتر مطالعه کنید. با ما همراه باشید.

منبع: wpbeginner  

آموزش وردپرس

درباره آنیتا دشتی

کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار و IT. محقق در زمینه های امنیت، رایانش ابری و رایانش ابری همراه. نویسنده، مترجم و مدیریت محتوی در سایتهای تخصصی.

۳ نظر

 1. با سلام.
  من میخوام مثلا برای اعیاد که جشنواره میزنیم محصولات خاصی رو توی یک صفحه در ووکامرس جمع کنم که ممکنه از دسته بندی های مختلف باشه. مثلا اجناس خاصی رو در یک صفحه قرار بدیم که کاربرا فقط همون محصولاتی رو که حراج خورده و یا ما فقط تو اون جشنواره میخوایم بفروشیم رو ببینه. خواستم بدونم این افزونه به درد این کار میخوره یا راه حل بهتری هست؟
  تشکر…

 2. سلام
  ممنون از مطلب خوبتون
  از زمینه دلخواه در این افزونه چطور میشه استفاده کرد
  یعنی زمینه دلخواه رو بعنوان یکی از گزینه های جستجو قرار داد.

دیدگاه خود را بیان کنید

wp-yar.ir
wp-yar.ir

هر روز یک آموزش رایگان در کانال وردپرس یار