آموزش وردپرس

آموزش حل خطای Missing a temporary folder در وردپرس

آموزش حل خطای Missing a temporary folder در وردپرس

گاهی اوقات ممکن است در سایت های وردپرسی وقتی اقدام به ایجاد نوشته جدید کرده و قصد اضافه کردن تصویر یا فایلی را به نوشته خود داشته باشید با خطایی با عنوان Missing a temporary folder مواجه شوید. این خطا ممکن است در هنگام آپدیت هسته وردپرس، پلاگین و یا قالب سایت نیز رخ دهد. در چنین مواقعی شما قادر به آپلود یا بروزرسانی هیچ یک از موارد فوق نخواهید بود. در ادامه با ما همراه باشید حل خطای Missing a temporary folder در وردپرس آشنا شوید.

در اغلب موارد دلیل بروز چنین خطایی به خاطر خطاهای موجود در ورژن php هاست و یا تغییرات در کانفیگ هاست می باشد. علاوه بر این ممکن است دلایل دیگری نیز باعث به وجود آمدن این خطا شود. با ما همراه باشید تا چگونگی رفع پیغام خطای Missing a temporary folder  را در وردپرس بررسی کنیم.

مطالبی که گفته شد نشان می دهد که عمده دلایلی که باعث بروز چنین خطایی می شود، تنظیمات نادرست نسخه php هاست می باشد. عملکرد وردپرس در هنگام آپدیت قالب یا افزونه ها و یا افزودن فایل ها و تصاویر به گونه ای است که قبل از قرار دادن فایل ها در مسیر اصلی، ابتدا به صورت موقت فایل ها را درون یک پوشه موقت قرار داده و بعد از آنکه عملیات به صورت موفقیت آمیز انجام شد فایل مورد نظر را در مسیر اصلی قرا می دهد.

اما در بعضی موارد به دلیل بروز خطا در php هاست، وردپرس قادر به دسترسی و انتقال فایل ها به مسیر مورد نظر نمی باشد و یا اگر مسیر مورد نظر وجود نداشته باشد در هنگام بروزرسانی قالب یا افزونه ها با پیغام Missing a temporary folder ر و به رو می شویم. چنین پیغامی نشان دهنده گم شدن پوشه مورد نظر است.

حل خطای Missing a temporary folder در وردپرس

برای رفع این مشکل باید این پوشه را در هاست خود ایجاد کرده و با اندکی کدنویسی مشکل را برطرف کنید. در ادامه مراحل انجام این کار را بررسی خواهیم کرد. ابتدا وارد هاست خود شده و File Manager را انتخاب کنید. در صفحه باز شده تمام فایل های موجود در هاست شما نشان داده خواهد شد.

آموزش حل خطای Missing a temporary folder در وردپرس

آموزش حل خطای Missing a temporary folder در وردپرس

۱.   ایجاد تغییرات در فایل کانفیگ وردپرس

پس از ورد به هاست به مسیر public_html رفته و وارد مسیر نصب وردپرس شوید. در صورتی که وردپرس بر روی دامنه اصلی نصب شده باشد فایلی با نام wp-config.php را پیدا کنید. اما اگر وردپرس روی ساب دامنه یا پوشه ای دیگر نصب شده باشد، باید وارد پوشه مورد نظر شده و سپس همان فایل را پیدا کنید. در ادامه باید اقدام به ویرایش فایل مورد نظر کنید:

در صورتی که از هاست cPanel استفاده می کنید با راست کلیک روی فایل گزینه Edit را انخاب کنید. اما اگر از دایرکت ادمین استفاده می کنید، رو به روی فایل گزینه Edit را انتخاب کنید. در ادامه باید کد زیر را قبل از خط That’s all, stop editing! Happy blogging  قرار دهید و سپس فایل را ذخیره کنید.

;(‘ define(‘WP_TEMP_DIR’, dirname(__FILE__) . ‘/wp-content/temp

۲.   ایجاد پوشه temp در مسیر آپلود وردپرس

در همان مسیری که فایل را ویرایش کرده اید به پوشه wp-content رفته و یک پوشه با نام temp ایجاد کنید. در ادامه مراحل ایجاد پوشه درون هاست را بررسی خواهیم کرد:

  • ایجاد پوشه در هاست cPanel

در همان مسیری که قرار دارید در بخش بالای صفحه روی New Folder کلیک کنید و بعد از وارد کردن نام پوشه روی Create کلیک کنید تا پوشه ایجاد شود.

  • ایجاد پوشه در هاست دایرکت ادمین

در مسیر فوق در بخش انتهایی صفحه گزینه Create Folder را انتخاب کرده و پس از وارد کردن نام پوشه روی Create کلیک کنید تا پوشه مورد نظر ایجاد شود.

بعد از انجام مراحل گفته شده ، برای اطمینان از رفع شدن مشکل اقدام به آپلود فایل و یا بروزرسانی قالب یا افزونه کنید. امیدواریم با مطالعه این آموزش بتوانید حل خطای Missing a temporary folder در وردپرس بپردازید. پیشنهاد می کنیم نوشتار  ” چگونه خطای عدم بازسازی رمز عبور در وردپرس را رفع کنیم؟ “ را نیز مطالعه فرمایید.

 

منبع: wpbeginner

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید