آموزش کاهش حجم تصویر به هنگام آپلود در وردپرس

بعضی از تصاویر که حجم بالایی دارند و فشرده‌سازی نشده‌اند سرعت بارگزاری سایت را کاهش می‌دهد. باید روشی باشد تا قبل از آپلود تصاویر با حجم بالا در سایت از بار حجم آن بکاهد و سرعت بارگزاری را افزایش دهد. چند راه برای این کار وجود دارد، آسانترین راه استفاده از افزونه است. چندین افزونه برای این منظور وجود دارد. برخی از آنها ممکن است با آخرین نسخۀ وردپرس سازگاری نداشته باشند، بنابراین قبل از استفاده از افزونه به‌خاطر داشته باشید انتخاب مطمئنی داشته باشید. متأسفانه WP Image Size Limit تنها افزونه‌ای است که روی کاهش حجم تصاویر کار می‌کند و من روی آن تمرکز کرده‌ام و بنظر مناسب می‌آید. بعد از این افزونه، بهترین گزینه Max Image Size Control خواهد بود. این افزونه روی محدودیت گذاشتن ابعاد تصویر تمرکز دارد. برای این‌ کار باید تنها یک افزونه را نصب و فعال‌سازی کنید. اگر دو افزونه را همزمان نصب و راه‌اندازی کنید، ممکن است تداخلی رخ دهد. برای آموزش Max Image Size Control در نظر گرفته شده است. با ما همراه باشید.

نصب و راه‌اندازی Max Image Size Control

برای استفاده از این افزونه لازم است افزونه نصب و سپس راه‌اندازی شود. سپس برای تنظیمات گزینۀ setting انتخاب شود. وقتی که به صفحۀ پیکربندی وارد شدید، میبینید که گزینه‌های مختلفی برای محدود کردن تصاویر وجود دارد. بر اساس نیاز باید تنظیمات را انجام دهید. می‌توانید عکس را به صورت بندانگشتی، سایز متوسط و سایز بزرگ انتخاب کنید. امکان تنظیم سایز دلخواه هم موجود است. امکان بریدن خودکار تصاویر برای رسیدن به سایز و حجم موردنظر موجود است. امکان تنظیم دستی نیز موجود است که اصلأ پیشنهاد نمی‌شود. زمانی که تصاویر به صورت خودکار بریده می‌شوند امکان تنظیم اینکه چه چیزی بریده شود و چه چیزی باقی بماند وجود ندارد. اگر با استفاده از GIMP عملیات بریدن انجام شود، می‌توان مشخص کرد چه قسمت از تصویر بریده شود.

تغییر سایز توسط Imsanity

اگر از افزونۀ Max Image Size Control راضی نبودید می‌توانید از افزونه‌های دیگر استفاده کنید. برای مثال Imsanity کار مشابهی انجام می‌دهد با این تفاوت که تصاویر را نمی‌برد فقط کوچکتر می‌کند. به این معنا که همه چیز در تصویر باقی می‌ماند فقط کیفیت تصویر و سایز آن کاهش میابد.

اگر به هیچ وجه قصد استفاده از افزونه را ندارید، میتوانید از قرار دادن محدودیت برای بعدهای تصاویر در تنظیمات تصاویر استفاده کنید. به سادگی در زمان قرار دادن تصویر کتابخانه در سایت، امکان تنظیم طول و عرض تصویر وجود دارد. همچنین میتوانید ماکسیمم سایز تصاویر آپلود شده را در سایت تنظیم کنید. این راه میتواند به عنوان بهترین و مطمین ترین راه در استفاده از تنظیمات تصاویر باشد. این آموزش که در وردپرس یار برای شما آماده کردیم نه تنها باعث باعث کم شدن حجم تصاویر بلکه باعث افزایش سرعت سایت و در نتیجه سئو بهتر برای شما خواهد شد. امیدوارم از این مطلب استفاده کافی را برده باشید. 

 

آموزش وردپرس

درباره آنیتا دشتی

کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار و IT. محقق در زمینه های امنیت، رایانش ابری و رایانش ابری همراه. نویسنده، مترجم و مدیریت محتوی در سایتهای تخصصی.

دیدگاه خود را بیان کنید

wp-yar.ir
wp-yar.ir

هر روز یک آموزش رایگان در کانال وردپرس یار