آموزش نحوه یافتن و تایید کردن کاربران معلق تایید نشده 

می‌خواهید کاربران ثبت‌نام کرده‌ای که تا به‌حال متوجه‌شان نشده بودید را بیابید؟ برخی از کاربران ایمیل تاییدیه را دریافت نمی‌کنند و نمی‌توانند حساب کاربری‌شان را فعال کنند. در این مقاله تایید این‌ چنین کاربران آموزش داده شده است. با ما همراه باشید.

معرفی مشکلاتی که در حوزه تایید کاربران وردپرس وجود دارد

وردپرس سیستم مدیریت کاربران بسیار قدرتمندی دارد و قابلیت اضافه کردن کاربر و نویسنده به سایت را فراهم کرده است. همچنین کاربران می‌توانند در سایت ثبت‌نام کنند. زمانی که کاربری در سایت ثبت نام می‌کند، ایمیل تاییدیه برای او ارسال می‌شود، سپس حساب کاربری وی فعال شده و می‌تواند رمز عبوری را تعریف کند و سپس لاگین شود. اما مشکل اینجاست که همیشه ایمیل تاییدیه با موفقیت ارسال نمی‌شود، شاید به فولدر اسپم پست الکترونیک کاربر ارسال شود و کاربر از آن بی‌خبر باشد. در این صورت کاربر نمی‌تواند حساب خود را فعال کند و به‌صورت معلق می‌ماند. پس مدیریت سایت باید هر از چند گاهی چنین کاربران را بررسی کند و در صورت نیاز تایید کند.

یافتن کاربران معلق تایید نشده در وردپرس چند منظوره

ابتدا باید به منوی Network Admin » Plugins واقع در وردپرس چند منظوره‌تان وارد شوید. سپس افزونه Unconfirmed را نصب کنید و سپس از طریق Users » Unconfirmed آنرا فعال‌سازی کنید. سپس می‌توانید کاربران معلق را مشاهده کنید. می‌توانید ۱- به‌صورت دستی کاربران را فعال‌سازی کنید، ۲- ایمیل تاییدیه را دوباره برایشان ارسال کنید و ۳- کلا حساب کاربری را حذف کنید.

آموزش نحوه یافتن و تایید کردن کاربران معلق تایید نشده 

یافتن کاربران معلق در وردپرس

ثبت‌نام کاربران اسپم در وردپرس مشکل بسیار بزرگی می‌باشد. به‌همین دلیل است افزونه‌هایی همانند WPForms امکان ایجاد فرم ثبت‌نام ویژه بهمراه آپشن فعال‌سازی را فراهم کرده‌اند. این کار باعث می‌شود کاربرانی که از طریق این فرم ثبت‌نام کرده‌اند را مشاهده کنید و سپس بتوانید به‌صورت دستی آنها را تایید کنید. از منوی Settings » User Registration می‌توانید آپشن فعال‌سازی کاربران را فعال کنید.

آموزش نحوه یافتن و تایید کردن کاربران معلق تایید نشده 

در این حالت زمانی که کاربران با استفاده از فرم ثبت‌نام شما، ثبت‌نام می‌کنند ایمیل تاییدیه‌ای برای آنها ارسال می‌شود. اگر کاربر ایمیل را دریافت نکند یا فراموش کند که تایید کند، شما می‌توانید او را تایید کنید. از منوی Users » All Users وارد شوید سپس به تب Unapproved بروید تا بتوانید کاربران معلق را مشاهده کنید. اختیار قبول کردن یا حذف کاربر به دست شما می‌باشد.

آموزش نحوه یافتن و تایید کردن کاربران معلق تایید نشده 

رفع مشکلات ارسال ایمیل به کاربران

یکی از مهمترین دلایلی که کاربران ایمیل فعال‌سازی از سایت شما دریافت نمی‌کنند، این است که تنظیمات ایمیل سایت شما ضعیف است. گاهی اوقات بخاطر حملات سو استفاده از سرور تنظیمات انجام نمی‌شوند و گاهی بخاطر تنظیمات نادرست این اتفاق می‌افتد، شاید هم کاربر آدرس ایمیل خود را اشتباه وارد کرده باشد یا ایمیل به اسپم کاربر منتقل شود. لازم است تمامی علتها بررسی شود.

منبع: wpbeginner

آموزش وردپرس وردپرس وردپرس فارسی

درباره آنیتا دشتی

کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار و IT. محقق در زمینه های امنیت، رایانش ابری و رایانش ابری همراه. نویسنده، مترجم و مدیریت محتوی در سایتهای تخصصی.

دیدگاه خود را بیان کنید

wp-yar.ir
wp-yar.ir

هر روز یک آموزش رایگان در کانال وردپرس یار