آموزش سئو وردپرس

سایت با www یا بدون www ؟ برای سئو کدام بهتر است؟

تفاوت بین وجود یا عدم وجود www

بارها و بارها، توسط کاربران این سؤال پرسیده می شود که تفاوت بین وجود یا عدم وجود www در url های سایت چیست؟ افراد غالباً می خواهند بدانند کدام یک برای سئو بهتر است و آیا باید url سایت خود را تغییر دهند یا نه. در این مقاله از سری مقالات آموزش سئو ، ما به شما کمک خواهیم کرد تفاوت بین وجود یا عدم وجود www را درک کنید و بدانید کدام یک برای سئو وردپرس بهتر است.

قبل از شروع کار: برای یک کاربر متوسط ​​و صاحب مشاغل کوچک، هیچ تفاوتی بین وجود یا عدم وجود www وجود ندارد. این کاملاً یک ترجیح شخصی است. اما تفاوت فنی بین این دو وجود دارد که بعداً در مقاله به آن می پردازیم، اما برای اکثر افراد به هیچ وجه مهم نیست.

آموزش ویدئویی

 

در صورتی که تمایل به آموزش متنی دارید ادامه مقاله را مطالعه فرمایید.

تفاوت وجود یا عدم وجود www – مزایای سئو

در انتخاب یکی بر دیگری مطلقاً هیچ فایده ای در سئو وجود ندارد. حتی گوگل گفته است که همه این ها به اولویت شما بستگی دارد. آنچه مهم است این است که همان حالتی که در ابتدا از بین این دو انتخاب می‌کنید را ادامه دهید و بر تصمیم خود پایدار باشید. به عبارت دیگر، url سایت خود را با افزودن یا حذف www از آن تغییر ندهید.

می توانید به گوگل اولویت شخصی خود را اطلاع دهید و آن ها هم به آن احترام می گذارند. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که به حساب google webmaster tools خود بروید و روی سایت خود کلیک کنید. اگر سایت خود را به ابزارهای google webmaster اضافه نکرده اید، پس راهنمای ما در مورد نحوه افزودن سایت وردپرس خود به google webmaster tools را دنبال کنید.

بعد روی نماد چرخ دنده قرار گرفته در گوشه بالا سمت راست صفحه کلیک کنید و site settings را انتخاب کنید.

تنظیمات وب مستر سایت

تنظیمات وب مستر سایت

در site settings دامنه ترجیحی خود را انتخاب کنید.

دامنه های ترجیحی

دامنه های ترجیحی

 

از طرف دیگر، اگر از افزونه yoast برای سئوی وردپرس استفاده می کنید، به طور خودکار url متعارف را در عنوان سایت شما تنظیم می کند که به google از اولویت شخصی شما اطلاع می دهد. این تمام آن چیزی است که شما باید انجام دهید. پیش از این هم مقاله ای برای شما عزیزان تهیه کردیم تا با ساختار URL وردپرس مناسب بر سئو آشنا شوید.

تفاوت فنی بین وجود یا عدم وجود www

وقتی www را اضافه می کنید در مقابل یک سایت، به عنوان یک نام میزبان عمل می کند که می تواند به انعطاف پذیری با dns، امکان محدود کردن کوکی ها هنگام استفاده از زیر دامنه های مختلف و موارد دیگری کمک کند. در حالی که دامنه های بدون www همچنین به عنوان دامنه های برهنه از مزیت فنی استفاده نمی کنند.

امیدواریم این مقاله به رفع هرگونه سردرگمی بین وجود یا عدم وجود www برای url سایت شما کمک کند. هر دو برای سئو به یک اندازه خوب هستند.

منبع

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفاً آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و فراموش نکنید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید