۵ عدد از بهترین پلاگینهای ضد اسپم موجود در وردپرس

آنیتا دشتی
۱۳۹۵/۱۱/۱۸
نظرات : ۰
بازدیدها : 1233

سایتهایی که با وردپرس نوشته شده اند و امکان کامنت گذاشتن را دارند، کامنتهای اسپم یکی از معضلات مدیران سایت به شمار میرود. مخصوصا وقتی تعداد فرمهای سایت زیاد باشند کنترل کردن آنها کار سختی خواهد شد. بهترین چیزی که در این رابطه به شما میکند پلاگین ضد اسپم میباشد. دوروبر موارد زیادی به چشم میخورد اما در این مطلب ۵ عدد از بهترین ضداسپم های رایگان را معرفی خواهیم کرد.

معرفی ۵ عدد از بهترین پلاگینهای ضد اسپم موجود در وردپرس یار

 

این پلاگین به صورت اتوماتیک پیشفرض وردپرس تعریف شده است. بعد از نصب وردپرس akismet هم حضور داره. برای استفاده از آن باید کلید API داشته باشید. اگر بخواهید استفادۀ شخصی و غیر تجاری داشته باشید و تعداد کامنتها حداکثر ۵۰هزار در ماه باشد، رایگان است. برای استفاده های تجاری و داشتن آپشنهای بیشتر تعرفه های خرید موجود است.

5 عدد از بهترین پلاگینهای ضد اسپم موجود در وردپرس

 

زمانی که کامنت جدیدی روی سایت شما ارسال میشود، به صورت اتوماتیک روی سرورهای ابری akismet ارسال و بررسی میشود. اگر الگوریتم تشخیص دهد کامنت اسپم است، آنرا حذف خواهد کرد و در دسته بندی اسپمها قرار خواهد داد. اگر کامنت پاک تشخیص داده شود، همان لحظه منتشر خواهد شد. اگر کامنت چیزی بین اسپم و پاک تشخیص داده شود، در صف میانه ها قرار خواهد گرفت تا شما خودتان تصمیم بگیرید چه بلایی سرش بیارید.

یکی دیگر از پلاگینهای ضد اسپم ورد پرس WP-SpamSheild میباشد. زمانی که با اسپمهای تولید شده توسط رباتها سروکار داشته باشید خیلی به کار شما می آید. اما از کپچا استفاده نمیکند چون کاربران عادی از این وضعیت راضی نخواهند بود.

5 عدد از بهترین پلاگینهای ضد اسپم موجود در وردپرس

۵ عدد از بهترین پلاگینهای ضد اسپم موجود در وردپرس

این پلاگین از دو سطح حفاظت استفاده میکند. اولی، سطح کوکی/جاوااسکریپت میباشد که با رباتها سروکله میزند در حالیکه الگوریتمش از روشهای پیچیده تری برای سروکله زدن با انسان و ربات درنظر گرفته شده است. استفاده از این پلاگین باعث حذف کامنتهای اسپم، مخاطبان اسپم، ثبت نامهای اسپم، trackbackهای اسپم، pingbackهای اسپم و تقریبا  هرگونه اسپمی که فکرشو کنید.

5 عدد از بهترین پلاگینهای ضد اسپم موجود در وردپرس

بهترین نکته راجع به این ضداسپم این است که احتیاج به کلید API و انجام تنظیمات سخت برای استفاده از آن ندارید. این ضد اسپم برای کامنت و ثبت نام اسپم بسیار مفید است. با این پلاگین میتوانید اسپم کنندگان را لاگ و IPهایشان را بلاگ کنید. این پلاگین قدرت پردازش پلاگینهای دیگر را ندارد اما برای ارئۀ راه حلهای سریع مناسب است و با Contact Form 7, Gravity Form, Ninja Forms  و BuddyPress کار میکند.

این پلاگین مشخصه های بیشتری دارد اما به دو صورت است. رایگان و ۸ دلار در ماه. با استفاده از این پلاگین کامنتهای اسپم، فرمهای مخاطبین، WooCommerceها و خبرنامه ها و غیره قابل بررسی هستند. در میان ضد کامنتهای اسپم اگر به دنبال راه حل حرفه ای باشید این پلاگین به عنوان بهترین شناخته شده است.

5 عدد از بهترین پلاگینهای ضد اسپم موجود در وردپرس

همانند akismet، از سرویسهای مبتنی بر ابر برای ارزیابی اسپم استفاده میکند وحتی شما میتوانید لیست سیاه موردنظر خود که شامل IP، ایمیل و کشور را بسازید. همچنین امکان ساخت کلمات سانسوری نیز هست، کلمات سانسوری کلمات تکرار شده ای است که در کامنتهای اسپم به چشم میخورد.

اگر کامنتهای اسپم بزرگترین نگرانی شما باشد و به راه حلهای بزرگتر نیازی نداشته باشید این پلاگین را استفاده کنید که رایگان و بدون تبلیغات است. این پلاگین بدون زنگ و سوت کارش را انجام میدهد و مشخصه های جالبی دارد، از جمله: توانایی اعتماد به کامنتهای تایید شده، امکان مچ شدن با پایگاه دادۀ ضد اسپم عمومی، استفاده از اصطلاحات رایج برای مناطق مشکوک به اسپم و غیره. با نمایش داده های آماری توسط این پلاگین شما بهتر متوجه میشوید در جنگ با اسپمها چگونه پیش رفته اید.

5 عدد از بهترین پلاگینهای ضد اسپم موجود در وردپرس

اگر به هر دلیل هیچکدام از پلاگینهای معرفی شده به درد شما نخورد، موارد دیگری نیز هستند که من به آنها اشاره ای نکردم. زیرا بیشتر آنها پلاگینهایی هستند که سالهاست آپدیت نشده اند و تنها در صورتی قابل استفاده خواهند بود که چاره جز آن نباشد.

منبع: Maketecheasier

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید