آموزش هاست, آموزش وردپرس, آموزش وردپرس رایگان, وردپرس, وردپرس فارسی

آموزش نحوه برطرف کردن خطا Error Establishing a Database Connection

آموزش نحوه برطرف کردن خطا Error Establishing a Database Connection

نحوه برطرف کردن خطا Error Establishing a Database Connection

تمامی کاربرانی که تاکنون با دیتابیس کار کرده اند با این مشکل یعنی Error Establishing a Database Connection برخوردکرده اند و در وهله ی اول بسیار نگران کننده به نظر می رسد اما باید بدانید که این مشکل یک مشکل لاینحل و اساسی نیست و فقط باید بدانید که افراد مبتدی از وجود این مشکل نگران می شوند و افراد حرفه ای و کار کرده از این نوع خطاها ترسی ندارند.

پس توصیه ما به تازه کارها این است که اصلا نگران این نوع خطا نباشند.

دلیل این خطا چیست ؟

این خطا ممکن است ناشی از موارد ذیل باشد :

خطا در ورود دیتابیس ، نام کاربری و رمزعبور ، سرور پایگاه داده به مشکل برخورده و ….. که عمده دلیل آن همان مشکل آخر ، یعنی سرور می باشد .

رفع مشکل این خطا

همیشه در هر مشکلی که برخورد کردید و خواستید مشکل آن را رفع کنید یک بک آپ از آن بگیرید تا با خیالی راحت آن کار را انجام دهید . پس اولین قدم در رفع این مشکل گرفتن بک آپ از وردپرس است.

یکی از روش های بررسی مشکل ، بررسی پوشه wp-admin هست. البته دقت کنید که در صورتی می توان به صورت صد در صد گفت که این مشکل از پوشه wp-admin هست که این خطا ظاهر گردد.

One or more database tables are unavailable / The database may need to be repaired

حالا شما می توانید فایل wp-config.php  را ویرایش کنید. برای اینکار باید کدی به این فایل اضافه کنید. حال کد زیر را قبل از That’s all, stop editing! Happy blogging وارد کنید.

(define(‘WP_ALLOW_REPAIR’, true

حال فایل را ذخیره کنید و در مرورگر خود بعد از آدرس سایت خودتان آدرس زیر را وارد کنید . ( این عمل به این علت است که شما بتوانید به صفحه ای وارد شوید که امکان تعمیر پایگاه داده خود را داشته باشید )

wp-admin /maint /repair .php

 

پایگاه داده

 

حالا بر روی دکمه تعمیر پایگاه داده کلیک کنید.

بعد از کلیک شما می توانید در فایل Configure تمامی موارد از جمله نام کاربری ، رمز عبور و …. را مشاهده کنید.اگر تغییری در این موارد بوجود آمده آنها را اصلاح کنید.

درباره رضا ماندگاری

یکی از اعضای گروه بزرگ وردپرس یار می باشم و بسیار خوشحالم که می توانم در مجموعه وردپرس یار به شما عزیزان خدمت کنم. کارشناس کامپیوتر و مشتاق به یادگیری مباحث جدید وردپرس در زمینه های مختلف

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید