آموزش نحوه برطرف کردن خطا Error Establishing a Database Connection

نحوه برطرف کردن خطا Error Establishing a Database Connection

تمامی کاربرانی که تاکنون با دیتابیس کار کرده اند با این مشکل یعنی Error Establishing a Database Connection برخوردکرده اند و در وهله ی اول بسیار نگران کننده به نظر می رسد اما باید بدانید که این مشکل یک مشکل لاینحل و اساسی نیست و فقط باید بدانید که افراد مبتدی از وجود این مشکل نگران می شوند و افراد حرفه ای و کار کرده از این نوع خطاها ترسی ندارند.

پس توصیه ما به تازه کارها این است که اصلا نگران این نوع خطا نباشند.

دلیل این خطا چیست ؟

این خطا ممکن است ناشی از موارد ذیل باشد :

خطا در ورود دیتابیس ، نام کاربری و رمزعبور ، سرور پایگاه داده به مشکل برخورده و ….. که عمده دلیل آن همان مشکل آخر ، یعنی سرور می باشد .

رفع مشکل این خطا

همیشه در هر مشکلی که برخورد کردید و خواستید مشکل آن را رفع کنید یک بک آپ از آن بگیرید تا با خیالی راحت آن کار را انجام دهید . پس اولین قدم در رفع این مشکل گرفتن بک آپ از وردپرس است.

یکی از روش های بررسی مشکل ، بررسی پوشه wp-admin هست. البته دقت کنید که در صورتی می توان به صورت صد در صد گفت که این مشکل از پوشه wp-admin هست که این خطا ظاهر گردد.

One or more database tables are unavailable / The database may need to be repaired

حالا شما می توانید فایل wp-config.php  را ویرایش کنید. برای اینکار باید کدی به این فایل اضافه کنید. حال کد زیر را قبل از That’s all, stop editing! Happy blogging وارد کنید.

(define(‘WP_ALLOW_REPAIR’, true

حال فایل را ذخیره کنید و در مرورگر خود بعد از آدرس سایت خودتان آدرس زیر را وارد کنید . ( این عمل به این علت است که شما بتوانید به صفحه ای وارد شوید که امکان تعمیر پایگاه داده خود را داشته باشید )

wp-admin /maint /repair .php

 

پایگاه داده

 

حالا بر روی دکمه تعمیر پایگاه داده کلیک کنید.

بعد از کلیک شما می توانید در فایل Configure تمامی موارد از جمله نام کاربری ، رمز عبور و …. را مشاهده کنید.اگر تغییری در این موارد بوجود آمده آنها را اصلاح کنید.

آموزش هاست آموزش وردپرس آموزش وردپرس رایگان وردپرس وردپرس فارسی

درباره Reza Mandegari

یکی از اعضای گروه بزرگ وردپرس یار می باشم و بسیار خوشحالم که می توانم در مجموعه وردپرس یار به شما عزیزان خدمت کنم. کارشناس کامپیوتر و مشتاق به یادگیری مباحث جدید وردپرس در زمینه های مختلف

دیدگاه خود را بیان کنید

wp-yar.ir
wp-yar.ir

هر روز یک آموزش رایگان در کانال وردپرس یار