آموزش هاست, آموزش وردپرس, افزونه وردپرس, معرفی افزونه های وردپرس, وردپرس, وردپرس فارسی, پلاگین رایگان وردپرس, پلاگین وردپرس

آموزش نحوه برطرف کردن خطای ” آپدیت دیگری در حال انجام ” وردپرس

خطا وردپرس

خطای ” آپدیت دیگری در حال انجام ” وردپرس

ممکن است تا کنون به این مشکل برخورد کرده باشید که بخواهید وردپرس را آپدیت کنید ولی به علت اینکه آپدیت دیگری در حال انجام است ، نتوانید.

برای رفع این مشکل و فیکس کردن این خطا راه حل های ساده ای وجود دارد که در ادامه به آن اشاره خواهم کرد.

اما یک سوال :

علت رخداد این خطا در وردپرس چیست ؟

این خطا به علت این است که در پس زمینه ی وردپرس ، هسته ی اصلی وردپرس در حال آپدیت است و به تبع آن وردپرس به طور اتوماتیک وار آپدیت را قفل خواهد کرد ( در دیتابیس )، بنابراین شما را از آپدیت دوباره منع خواهد کرد.

 

111

 

روش اول : استفاده از از یک افزونه

افزونه ای که برای برطرف کردن این مشکل به کار می رود ،  Fix Another Update In Progress است. پس از نصب و فعال سازی این افزونه وارد تنظیمات شوید و موارد کار با این افزونه را ببینید. اما مهمترین کار با این افزونه زمانی است که وردپرس سیستم را قفل می کند. در این موقع شما می توانید دکمه ای تحت عنوان فیکس کردن قفل آپدیت را مشاهده کنید و آن را کلیک کنید.

 

222

 

وظیفه این افزونه این است که وارد دیتابیس شما شده و قفل بوجود آمده ناشی از آپدیت خودکار وردپرس را حذف می کند و مسیر را برای آپدیت دوباره باز خواهد کرد.  تصویر زیر نشان دهنده موفقیت آمیز بودن این عملیات است.

 

333

 

روش دوم : برطرف کردن خطا به صورت دستی

برای اینکار لازم است شما از طریق دیتابیس وارد عمل شوید و کار را پی بگیرید. پس از وارد شدن به هاست خود به قسمت PhpMyAdmin روید . پس از وارد شدن دیتابیس خود را پیدا و آن را انتخاب کنید. پس از آنکه دیتابیس خود را یافتید بر روی Wp – Options کلیک کنید.

 

444

 

شما در مرحله بعد ردیف هایی را می بینید که حاوی اطلاعات وردپرس شماست . کافیست در این صفحه به دنبال “Core_Updater.Lock ” باشید.

 

555

 

حال تنها با حذف این گزینه مشکل شما حل خواهد شد.

 

منبع : wpbeginner

 

درباره رضا ماندگاری

یکی از اعضای گروه بزرگ وردپرس یار می باشم و بسیار خوشحالم که می توانم در مجموعه وردپرس یار به شما عزیزان خدمت کنم. کارشناس کامپیوتر و مشتاق به یادگیری مباحث جدید وردپرس در زمینه های مختلف

دیدگاهتان را بنویسید