آموزش سئو

برطرف کردن ارور Memory Exhausted وردپرس و افزایش حافظه PHP

برطرف کردن ارور Memory Exhausted وردپرس

آیا تاکنون با ارور Memory Exhausted وردپرس مواجه شده اید؟ این خطا یکی از معمول ترین خطاهای وردپرس است که شما می توانید به راحتی آن را با افزایش حافظه ی PHP برطرف سازید. ما اکنون به شما نشان می دهیم که با افزایش حافظه ی PHP چگونه می توان ارور Memory Exhausted وردپرس را برطرف نمود.

ارور Memory Exhausted وردپرس چیست؟

پیش از هر چیزی بهتر ست ببینیم که ارور Memory Exhausted وردپرس چیست. همانطور که می دانید وردپرس با زبان PHP نوشته شده است و پی اچ پی برای برنامه نویسی کدهای سمت سرور مورد استفاده قرار می گیرد. هر سایتی برای عملکرد های احتمالی خود نیازمند یک سرور میزبان یا همان هاست می باشد. سرورهای وب در هر کامپیوتری، دقیقا مشابه هم هستند.

سرورها برای اجرای چندین برنامه به صورت همزمان به حافظه نیاز دارند. مدیران سرورها حجم خاصی از حافظه را به برنامه های مختلفی اختصاص می دهند که یکی از آن ها PHP می باشد.

هنگامی که کد وردپرس شما به حافظه ی بیشتری نسبت به حافظه پیش فرض تعیین شده نیاز داشته باشد، شما با ارور Memory Exhausted وردپرس روبرو خواهید شد. به طور پیش فرض، وردپرس تلاش می کند محدوده ی حافظه ی PHP را در زمانی که کمتر از ۶۴ مگابایت می باشد، به صورت خودکار افزایش دهد. هر چند که ۶۴ مگابایت در اغلب مواقع کافی نیست.

بنابر آنچه که گفته شد، به ما اجازه دهید به شما نشان دهیم که چگونه می توان با افزایش میزان حافظه ی PHP، از ارور Memory Exhausted خلاص شد.

افزایش محدوده ی حافظه ی PHP وردپرس

ابتدا شما باید در سایت وردپرس خود، فایل WP-confing-php را ویرایش نمایید. این عبارت در پوشه ی روت سایت وردپرس شما واقع شده است و شما به استفاده از یک مشتری FTP یا مدیر فایل در کنترل پنل میزبان وب خود نیاز خواهید داشت.

سپس، شما باید تکه کد زیر را در زیر عبارت “That’s all, stop editing! Happy blogging” بنویسید.

define( 'WP_MEMORY_LIMIT', '۲۵۶M' );
۱

با نوشتن این قطعه کد میزان فضای اختصاصی را به ۲۵۶ مگابایت ارتقا خواهید داد. کار دیگری که باید انجام دهید، ذخیره سازی و بارگذاری تغییرات ایجاد شده روی عبارت WP-confing-php file است تا به سرور شما بازگردد.

پس از ذخیره ی این تغییرات خواهید دید که دیگر ارور Memory Exhausted وردپرس را نخواهید دید.

نکته: اگر این راه حل برای شما عملی نبود، این به این معناست که ارائه دهنده ی سرویس میزبان وب شما به وردپرس اجازه ی افزایش میزان حافظه ی PHP را نمی دهد. شما باید از ارائه دهنده ی سرویس هاست خود بخواهید تا به طور دستی میزان حافظه ی PHP شما را افزایش دهد.

امیدوارم که این آموزش به شما کمک کند تا این ارور در وردپرس را حل کنید. همچنین می توانید آموزش کامل بهینه سازی تصویر در وردپرس را نیز مطالعه فرمایید.  در صورت وجود سوال یا مشکل با ما مطرح کنید.

منبع : wpbeginner

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید