آموزش سئو

نحوه نصب افزونه Yoast به همراه تنظیمات مهم آن

نصب افزونه یواست

آیا می خواهید افزونه Yoast سئو را در وردپرس به درستی نصب و راه اندازی کنید؟ Yoast بهترین افزونه سئو وردپرس در بازار است و جامع ترین مجموعه ابزار را برای بهینه سازی وب سایت شما ارائه می دهد. با این حال، بسیاری از مبتدیان با سئو lingo آشنا نیستند و تصمیم گیری در مورد گزینه های افزونه ای که باید فعال کنند، برایشان دشوار است. در این راهنما، شما را با نصب افزونه Yoast که در وردپرس تنظیم شده است، آشنا می کنیم و سئوی وب سایت شما را ارتقا می دهیم.

ویژگی ها

Yoast سئو کاملترین افزونه سئو وردپرس با بسیاری از ابزارها و ویژگی های داخلی است. در این جا مختصری از برخی از این ویژگی ها آورده شده است.

 • عنوان سئو و توضیحات متا را به صورت پست تغییر دهید.
 • پشتیبانی عنوان و توضیحات متا برای همه طبقه بندی ها (به عنوان مثال دسته و برچسب ها).
 • پیش نمایش قطعه نتیجه جستجوی گوگل.
 • آزمایش کلمه کلیدی کانونی.
 • پیکربندی ربات های متا:
    • برچسب های متای noodp و noydir را به راحتی اضافه کنید.
    • به راحتی صفحات طبقه بندی ها یا بایگانی های کل را noindex (غیر قابل ایندکس گذاری) ، nofollow (غیر قابل دنبال کردن) کنید.
 • پشتیبانی پشتیبان بهبود یافته، افزودن غیرقانونی به بایگانی طبقه بندی، پست ها و صفحات مجزا و صفحه اول.
 • پیکربندی صفحه اصلی / سربرگ RSS.
 • مرتباً پیوندهای دائمی (Permalink) را پاک می کند، در حالی که هم زمان جستجوی سفارشی گوگل هم مجاز است.
 • پشتیبانی از (خرده نان) Breadcrumbs، با عناوین Breadcrumbs قابل تنظیم.
 • نقشه سایت XML با:
   • تصاویر
   • حذف قابل تنظیم انواع پست و طبقه بندی
   • صفحات یا پست هایی که ایندکس نشده شده اند در نقشه سایت XML نشان داده نمی شوند (اما می توانید در صورت تمایل به آن ها نیز دسترسی داشته باشید).
 • نقشه سایت های خبری XML
 • ویرایشگر htaccess و robots.txt
 • امکان تأیید کنسول جستجوی گوگل، Yahoo site explorerو  Bing webmaster tools
 • قابلیت واردات اساسی برای پلاتین سئو پک و همه در یک افزونه سئو. (همچنین می توانید از انتقال داده های سئو برای انتقال کارایی از مضامین مانند مضامین کودک Genesis استفاده کنید).
نسخه پریمیوم سئو Yoast با ویژگی های بیشتری نیز ارائه می شود.
 • یک مدیر تغییر مسیر که به شما امکان می دهد به راحتی ریدایرکت ها را تنظیم کنید.
 • امکان استفاده از کلید واژه های کانونی چندگانه
 • پیشنهادات پیوند داخلی
 • امکان صادر کردن کلمات کلیدی کانونی
 • آموزش های ویدئویی برای کمک به شما در درک هر یک از ویژگی های این افزونه.
 • پشتیبانی ارائه شده توسط مردم و کاربران استفاده کننده از Yoast برای کمک به شما در بهره وری بیشتر از سئو سایت شما.

برای ویژگی ها و جزئیات بیشتر ممکن است بخواهید مقایسه ما برای Yoast و All in One pack را به صورت یک جا ببینید.

آموزش تصویری

اگر فیلم را دوست ندارید یا به دستورالعمل های بیشتری نیاز دارید، خواندن مقاله ی نصب افزونه Yoast را ادامه دهید.

نحوه ی نصب افزونه Yoast

اول، کاری که شما باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه Yoast سئو است. برای اطلاعات بیشتر، به راهنمای مرحله به مرحله ما درباره نحوه نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

پس از فعال سازی، متوجه می شوید که مورد جدیدی در نوار مدیریت وردپرس با نشان Yoast سئو روی آن ایجاد خواهد شد.

منوی یواست سئو

منوی یواست سئو

اکنون که افزونه را نصب و فعال کرده اید، اجازه دهید نگاهی به نحوه تنظیم صحیح این افزونه قدرتمند بیندازیم.

نحوه تنظیم افزونه سئو وردپرس Yoast

باید به خاطر داشته باشید که تنظیماتی که ما انتخاب می کنیم مواردی است که ما توصیه می کنیم. سایر متخصصان ممکن است ترجیحات و اختیارات خود را داشته باشند، بنابراین کاربران پیشرفته می توانند هر چیزی را که دوست ندارند نادیده بگیرند.

اگر مبتدی هستید و می خواهید از افزونه سئو Yoast وردپرس همان طور که استاندارد است استفاده کنید، پس لطفا مراحل را با دقت دنبال کنید.

مرحله ۱ از نصب افزونه Yoast : انتقال داده ها

بسیاری از شما احتمالاً افزونه وردپرس دیگری مانند سئو All in One pack یا یک چارچوب موضوعی مانند Genesis دارید که با داده های سئو شما سروکار دارد.

اگر می خواهید با موفقیت از این افزونه استفاده کنید، باید از قبل، از غیرفعال کردن سایر موارد اطمینان حاصل کنید تا تمام داده های قبلی شما به این افزونه منتقل شده باشد.

برای تحقق این امر، توصیه می کنیم از افزونه Data Transporter توسط StudioPress استفاده کنید. اما اگر این افزونه را در یک سایت جدید تنظیم کرده اید، این مرحله را رد کنید.

مرحله ۲ از نصب افزونه Yoast . تنظیمات عمومی

کلیک بر روی نماد سئو شما را به صفحه تنظیمات افزونه می برد. به برگه “عمومی” بروید، در این جا یک دکمه برای باز کردن راهنمای نصب و پیکربندی را مشاهده خواهید کرد. ما می خواهیم این راهنما را نادیده بگیرید، زیرا شما را قدم به قدم در جریان توضیحات هر گزینه قرار می دهیم.

تنظیمات عمومی یواست سئو

تنظیمات عمومی یواست سئو

مرحله ۳ از نصب افزونه Yoast : ویژگی ها

Yoast سئو از ویژگی های بسیاری برخوردار است. این صفحه به شما امکان می دهد به راحتی این ویژگی ها را روشن یا خاموش کنید. به طور پیش فرض، تمام گزینه های این صفحه روشن هستند.

فعالسازی ویژگی ها در یواست سئو

فعالسازی ویژگی ها در یواست سئو

ما بعداً در ادامه ی این مقاله ی نصب افزونه Yoast در مورد برخی از آن ها صحبت خواهیم کرد. در حال حاضر، اجازه دهید سریع به هر مورد و آنچه انجام می دهد نگاهی بیندازیم.

 • تجزیه و تحلیل سئو: نمره و تجزیه و تحلیل سئو را برای محتوای شما نشان می دهد.
 • تجزیه و تحلیل خوانایی: تجزیه و تحلیل خوانایی و نمره محتوای شما از این لحاظ را نشان می دهد.
 • محتوای سنگ بنایی: این ویژگی به شما امکان می دهد محتوای سنگ بنای خود را علامت گذاری و فیلتر کنید. این ها را می توان مهمترین مقاله های ستون شما به حساب آورد.
 • شمارنده لینک های داخل متن: این ویژگی تعداد پیوندهای متنی “ورودی به” و “خروجی از” مقاله را نشان می دهد.
 • نقشه های XML: نقشه های XML را برای وب سایت شما ایجاد می کند.
 • ادغام Ryte :Ryte یک سرویس شخص ثالث است، به طور هفتگی سایت شما را بررسی کرده و اگر سایت شما از ایندکس گذاری خارج شده باشد، Yoast سئو را با خبر می کند.
 • منوی نواری مدیر: منوی سئو Yoast را در نوار ابزار مدیریت وردپرس نشان می دهد.
 • امنیت: مخفی سازی تنظیمات پیشرفته برای نویسندگان: تنظیمات پیشرفته سئو از نویسندگان را برای بهبود امنیت پنهان می کند.

مرحله ۴ از نصب افزونه Yoast : ابزارهای وب مستر

موتورهای جستجوگر محبوب به صاحبان سایت اجازه می دهند سایت های خود را با استفاده از محیط ابزار وب مستر اضافه کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این ابزارها، به راهنمای کامل کنسول جستجوی گوگل ما مراجعه کنید. Yoast سئو تأیید وب سایت شما را برای همه موتورهای جستجوگر آسان می کند. برای انجام این کار، باید برای هر موتور جستجو در برنامه ابزارهای وب مستر ثبت نام کنید.

پس از آن از شما خواسته می شود برای تأیید مالکیت وب سایت، یک برچسب متا اضافه کنید. نگران نباشید، متایی که از موتورهای جستجو دریافت کرده اید را در قسمت های مربوطه اضافه کنید.

ابزارهای وب مستر

ابزارهای وب مستر

مرحله ۵ از نصب افزونه Yoast : ظاهر جستجو

ظاهر جستجو در تنظیمات سئو شکل ظاهری وب سایت شما در نتایج جستجو را کنترل می کند. این شامل چندین گزینه برای صفحه اصلی، مقاله های واحد، بایگانی ها و طبقه بندی ها است.

ما شما را در هر یک از این زمینه ها راهنمایی خواهیم کرد. اما بیایید ابتدا با تنظیمات عمومی شروع کنیم،

 1. عمومی

در اینجا می توانید نمادی را که می خواهید از عناوین جداکننده استفاده کنید، انتخاب کنید. گزینه پیش فرض یک خط تیره است، اگر مطمئن نیستید کدام نماد را انتخاب کنید، می توانید از همین به صورت پیش فرض استفاده کنید.

تنظیمات ظاهری جستجو

تنظیمات ظاهری جستجو

در این صفحه همچنین می توانید عنوان سئو و توضیحات متا را برای صفحه اصلی وب سایت خود انتخاب کنید.

عنوان سئو و توضیحات متای صفحه اصلی وب سایت

عنوان سئو و توضیحات متای صفحه اصلی وب سایت

پس از آن، نمودار دانش و گزینه های طرحواره را برای وب سایت خود پیدا خواهید کرد. وب سایت شما می تواند نماینده یک سازمان یا یک شخص باشد؛ که در این جا می توانید تنظیمات مربوط به آن را انتخاب کنید.

نمودار دانش

نمودار دانش

همچنین می توانید یک آواتار (تصویر پروفایل) را برای فرد یا یک لوگوی وب سایت برای یک کسب و کار بارگذاری کنید.

 1. انواع محتوا

برای هر پست یا صفحه ای که می نویسید می توانید عنوان و توضیحات سئو را انتخاب کنید. Yoast سئو همچنین به شما امکان می دهد تا یک الگوی اتوماتیک برای استفاده از آن ها تنظیم کنید.

در صورت فراموش کردن اضافه کردن آن ها به صورت دستی، این گزینه ها به Yoast سئو امکان می دهد از تنظیمات پیش فرض استفاده کند تا به طور خودکار این گزینه ها را پر کند.

انواع محتوا

انواع محتوا

شما می توانید ظاهر جستجو، قطعه تاریخ و همچنین نشان دادن جعبه متا سئو را برای هر نوع محتوا تنظیم کنید. گزینه های پیش فرض برای همه وب سایت ها کار می کند.

پس از آن می توانید قالب عنوان سئو و توضیحات پیش فرض متا را تنظیم کنید.

با این حال، ما به شما توصیه می کنیم فقط عنوان سئو را تنظیم کنید و قسمت توضیحات متا را خالی بگذارید. این امر به Yoast سئو اجازه می دهد توضیحی را از چند سطر اول مقاله خود بطور پویا تولید کند.

 1. رسانه

به طور پیش فرض، وردپرس برای هر تصویر یا رسانه ای که به پست ها و صفحات خود وصل می کنید، صفحه جدیدی ایجاد می کند. این صفحه فقط رسانه پیوست شده را نمایش می دهد.

این صفحات پیوست هیچ متن قابل توجهی برای ارائه زمینه ای برای موتورهای جستجو ندارند. این گونه صفحات توسط موتورهای جستجو کم کیفیت تلقی می شوند و تأثیر منفی بر سئو دارند.

Yoast سئو به شما کمک می کند تا با هدایت کاربران به فایل پیوست به جای صفحه پیوست، این مشکل را برطرف کنید. این گزینه به طور پیش فرض روی “بله” تنظیم شده است و نیازی به تغییر آن وجود ندارد.

تنظیمات ظاهری رسانه ها

تنظیمات ظاهری رسانه ها

 1. طبقه بندی

در برگه طبقه بندی، می توانید عناوین و متا را برای دسته ها، برچسب ها، طبقه بندی های سفارشی و بایگانی های قالب نوشته ها پیکربندی کنید.

متغیرهای قالب پیش فرض باید برای اکثر سایت ها کار کنند. در مورد توضیحات، به یاد داشته باشید که Yoast سئو توضیحات را از دسته ها و برچسب های شما جمع آوری می کند.

طبقه بندی

طبقه بندی

 1. بایگانی

برگه بایگانی به شما امکان می دهد گزینه های ظاهر جستجو برای صفحات مختلف بایگانی را در وب سایت خود کنترل کنید. این شامل نویسنده، تاریخ، جستجو و ۴۰۴ صفحه است.

گزینه های پیش فرض برای اکثر وب سایت ها کار خواهد کرد. اما اگر وبلاگ تک نویسنده ای را اجرا می کنید، باید صفحات بایگانی نویسنده را از موتورهای جستجو غیرفعال کنید.

بایگانی نویسنده

بایگانی نویسنده

در یک وبلاگ تک نویسنده، صفحات بایگانی نویسنده دقیقاً مانند بایگانی تاریخ یا صفحات وبلاگ شما هستند. این یک محتوای تکراری ایجاد می کند که بر رتبه بندی سئو شما تأثیر می گذارد.

 1. Breadcrumbs (راهنمای درختی)

برای پیوند داخلی بسیار عالی است زیرا مسیر مشخص یا دنباله ای را به صفحه مورد نظر خود تعیین می کند. این راهنماهای سلسله مراتبی همچنین در نتایج جستجو ظاهر می شوند و به سایت شما مزیت بیشتری در جستجو می دهد.

راهنمای درختی

راهنمای درختی

مطمئن شوید که روی “فعال شدن” کلیک کنید، در این صورت تنظیمات بیشتری برای شما نشان داده خواهد شد.

تنظیمات راهنمای سلسله مراتبی

تنظیمات راهنمای سلسله مراتبی

تنظیمات پیش فرض باید برای اکثر وب سایت ها کار کند، اما اگر می خواهید چیزی را تغییر دهید، پیش بروید. پس از اتمام کار، روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

اگر می خواهید ویژگی های قوی تری در این زمینه داشته باشید، نگاهی به افزونه Breadcrumb NavXT بیندازید، این همان چیزی است که در وب سایت معروف WPBeginner نیز استفاده می شود.

 1. RSS

RSS  معمولاً توسط تحلیل گر محتوا برای کپی کردن مطالب از وب سایت شما استفاده می شود. Yoast سئو به شما امکان می دهد برای هر پست در فید RSS خود بک لینک به سایت خود اضافه کنید.

تنظیمات RSS

تنظیمات RSS

به این ترتیب از سایت آن ها بک لینک دریافت می کنید و گوگل می داند که شما منبع اصلی هستید.

گزینه هایی برای اضافه کردن لینک نویسنده، لینک ارسال، لینک وبلاگ و توضیحات وبلاگ وجود دارد. بنابراین خلاق باشید. این گزینه همچنین می تواند برای اضافه کردن تبلیغات به خوراک RSS شما نیز مورد استفاده قرار گیرد.

مرحله ۶ از نصب افزونه Yoast : کنسول جستجو

بخش کنسول جستجو در افزونه Yoast سئو، به شما امکان می دهد سایت وردپرس خود را به کنسول جستجوی گوگل (ابزارهای قبلی مدیریت وب) متصل کنید.

همچنین می توانید وردپرس را به کنسول جستجو وصل کنید و به Yoast سئو اجازه دهید داده های کنسول جستجوی خود را بارگیری و نمایش دهد.

به سادگی به صفحه سئو و مسیر » Search Console بروید و بر روی دکمه “دریافت کد مجوز گوگل” کلیک کنید.

سرچ کنسول

سرچ کنسول

این کار شما را به کنسول جستجوی گوگل می برد و از شما خواسته می شود تا اجازه دهید. پس از آن، شما باید در تنظیمات افزونه کد Autorization را کپی و جایگذاری کنید.

کنسول جستجوی گوگل اطلاعات مفیدی درباره رتبه بندی جستجوی شما ارائه می دهد. تمام کارهایی را که می توانید با آن انجام دهید در راهنمای کامل کنسول جستجوی گوگل ما قابل مشاهده است.

مرحله ۷ از نصب افزونه Yoast :شبکه های اجتماعی

همانطور که قبلاً گفتیم، Yoast سئو مانند نیروگاهی است که دارای ویژگی های بسیاری برای ارائه بهینه سازی های جامع مورد نیاز برای سئوی یک وب سایت است.

یکی از ویژگی های مهم این افزونه این است که سایت شما را با شبکه های اجتماعی فیس بوک، توییتر و گوگل پلاس ادغام می کند.

با کلیک بر روی لینک اجتماعی در زیر منوی سئو، شما می توانید این سیستم عامل ها را تنظیم کنید. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید هر یک از آن ها را پیکربندی کنید.

 1. حساب

اولین برگه تحت تنظیمات شبکه های اجتماعی برای همه حساب های اجتماعی شما است. این گزینه اجازه می دهد تا سئو Yoast در مورد پروفایل های اجتماعی شما به گوگل توضیحاتی ارائه دهد. شما به سادگی می توانید آدرس های اینترنتی و نام کاربری توییتر را برای پروفایل های اصلی اجتماعی سایت خود اضافه کنید.

حساب شبکه های مجازی

حساب شبکه های مجازی

 1. فیس بوک

شما باید اطمینان حاصل کنید که گزینه متا داده گراف باز در زیر تب فیس بوک فعال شده باشد. این حرکت به Yoast سئو این امکان را می دهد تا بخش متا داده های گراف باز در فیس بوک را در بخش <head> وب سایت شما اضافه کند.

فیس بوک

فیس بوک

این کار به فیسبوک کمک می کند وقتی پستی از وب سایت شما در فیس بوک به اشتراک گذاشته شود، تصاویر بند انگشتی و صفحه مربوط به آن نوشته را انتخاب کند.

در مرحله ی بعد از نصب افزونه Yoast ، در صورت داشتن شناسه فیس بوک باید آن را ارائه دهید

در زیر آن گزینه ای برای تهیه تصویر بند انگشتی برای صفحه اصلی خود با عنوان و توضیحات سئو پیدا خواهید کرد. این تصویر و توضیحات هنگامی استفاده می شود که شخصی صفحه اصلی سایت شما را در فیس بوک به اشتراک بگذارد.

فیس بوک

فیس بوک

علاوه بر این، می توانید یک URL تصویری بند انگشتی به طور پیش فرض تهیه کنید. این تصویر برای کلیه مقالاتی که تصویر بند انگشتی یا تصویر دیگری ندارند استفاده خواهد شد.

 1. توییتر

در مورد توییتر، می توانید کارت های توییتر را به بخش اصلی سایت خود اضافه کنید.

همچنین می توانید نوع کارت را برای استفاده انتخاب کنید. توصیه می کنیم از خلاصه ای با تصویر بزرگ استفاده کنید.

توییتر

توییتر

 1. پینترست

پینترست از داده های متا گراف باز درست مانند فیس بوک استفاده می کند. اطمینان حاصل کنید که جعبه داده متا گراف باز را تحت تنظیمات فیس بوک فعال کرده اید.

پس از آن، شما فقط باید کد تأیید سایت را که توسط پینترست تهیه شده است وارد کنید. به سادگی به تنظیمات حساب پینترست خود مراجعه کرده و سایت خود را تأیید کنید. به شما یک متا تگ ارائه می شود که فقط کافی است آن را در این قسمت وارد نمایید.

پینترست

پینترست

مرحله ۸ از نصب افزونه Yoast : ابزار

Yoast سئو با تعدادی ابزار داخلی ساخته شده است که به شما امکان می دهد برخی از کارهای پیشرفته را انجام دهید. شاید بیشتر مبتدیان نیازی به استفاده از این ابزارها نداشته باشند. با این حال، ما هر ابزار و آنچه انجام می دهد را در این راهنمای نصب افزونه Yoast به شما نشان خواهیم داد.

ابزار های یواست سئو

ابزار های یواست سئو

 1. درون ریزی و برون ریزی

اگر قبلاً از افزونه سئو وردپرس سئو یا موضوعی با توابع داخلی سئو استفاده کرده اید، می توانید از این ابزار برای وارد کردن داده های سئو استفاده کنید.

ابزار درون ریزی و برون ریزی

ابزار درون ریزی و برون ریزی

همچنین می توانید از آن برای درون ریزی و برون ریزی تنظیمات افزونه Yoast سئو استفاده کرده و از آن ها در سایت دیگری با وردپرس استفاده کنید.

 1. ویرایشگر پرونده

با بزرگ شدن سایت وردپرس شما، ممکن است غالباً با آموزش هایی رو به رو شوید که از شما می خواهند تا کدی را به پرونده .htaccess وب سایت خود اضافه کنید.

ویرایشگر پرونده

ویرایشگر پرونده

هر دوی آن ها فایل پیکربندی هستند و تأثیر زیادی در سئوی وب سایت شما دارند. Yoast سئو به شما امکان می دهد تا هر دو پرونده را به راحتی از ناحیه سرور وردپرس ویرایش کنید.

 1. ویرایشگر فله

ابزار ویرایشگر فله ای در Yoast سئو به شما امکان می دهد برای همه پست ها و صفحات وبلاگ خود به سرعت عنوان و توضیحات سئو را اضافه کنید.

در زیر عنوان Titles، یک فیلد خالی برای اضافه کردن عنوان سئو جدید خود برای آن پست وبلاگ پیدا خواهید کرد. پس از آن روی ذخیره پیوند کلیک کنید تا تغییرات خود را ذخیره کنید.

ویرایشگر فله

ویرایشگر فله

برای افزودن توضیحات، باید به برگه توضیحات بروید. یک بار دیگر، می توانید توضیحی برای هر پست یا صفحه وبلاگ اضافه کرده و آن را ذخیره کنید.

ویرایشگر فله

ویرایشگر فله

مرحله ۹ از نصب افزونه Yoast : مدیر تغییر مسیر (پریمیوم)

Yoast سئو پریمیوم یک مدیر تغییر مسیر قدرتمند را اضافه می کند. این امر به شما امکان می دهد تا به سرعت تغییر مسیرها را در سایت وردپرس خود تنظیم کنید.

با استفاده از مدیر تغییر مسیر می توانید خطاهای ۴۰۴ را به سرعت برطرف کنید، کاربران را از یک مقاله قدیمی به مقاله جدید و موارد دیگر تغییر دهید.

ریدایرکت در یواست سئو

ریدایرکت در یواست سئو

توجه: تغییر مسیرها نقش مهمی در سئوی وب سایت شما دارند. توصیه می کنیم آن را با افزونه سئو خود تنظیم نکنید.

در عوض، شما باید از یک مدیر هدایت گر اختصاصی مانند Redirection استفاده کنید تا تغییر مسیرها را مدیریت کنید. این امر به شما امکان می دهد تا حتی اگر از ادامه استفاده از سئو Yoast منصرف شوید، تغییر مسیرها را ادامه دهید.

برای اطلاعات بیشتر، به راهنمای ما در مورد نحوه تنظیم تغییر مسیر در وردپرس مراجعه کنید.

مرحله ۱۰ از نصب افزونه Yoast : بهینه سازی پست ها و صفحات خود با سئو Yoast

فقط نصب افزونه Yoast و تنظیم آن کافی نیست. برای اینکه واقعاً از مزایای این افزونه استفاده کنید، باید تنظیمات را بر اساس هر پست تنظیم کنید.

بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه می توانید با بهینه سازی هر پست / صفحه در وردپرس، از مزایا استفاده کنید.

به سادگی هر پست یا صفحه را ویرایش کنید و متوجه متا باکس جدید Yoast سئو در زیر ویرایشگر پست می شوید.

افزونه یواست سئو

افزونه یواست سئو

می توانید با اضافه کردن کلید واژه اصلی یا کلمه کلیدی کانونی شروع کنید. این همان کلید واژه اصلی است که فکر می کنید کاربران برای یافتن این پست در موتورهای جستجو وارد می کنند.

پس از آن، سئو Yoast محتوای پست شما را برای سئو و تجزیه و تحلیل خوانایی بررسی می کند. برای بهبود بیشتر مقاله می توانید تجزیه و تحلیل را مشاهده کنید. گاهی ممکن است عنوان پست شما و عنوان سئو شما یکسان نباشد. در این صورت، باید توضیحات سئو را به صورت سفارشی بنویسید زیرا افزونه به صورت پیش فرض تنها پاراگراف اول را انتخاب می کند که شاید مهمترین آن نباشد.

نکته مهم: گزارش سئو و تجزیه و تحلیل خوانایی در سئو Yoast کاملاً دقیق و بی نهایت در بهبود مطالب شما مفید هستند. با این حال، خود را بیش از حد درگیر آن نکنید در غیر این صورت به جای ایجاد محتوای بهتر برای کاربران خود، وقت بیشتری را صرف دنبال کردن این تحلیل ها کرده اید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهینه سازی صفحه با افزونه Yoast سئو، به مقاله ما در مورد نحوه بهینه سازی پست های وبلاگ برای سئو مراجعه کنید.

مرحله ۱۱ از نصب افزونه Yoast : بهینه سازی طبقه بندی ها برای سئو (دسته بندی ها و برچسب ها)

درست مانند پست و صفحات، می توانید عنوان سئو و توضیحات متا را برای صفحات دسته، برچسب و بایگانی نویسنده نیز اعمال کنید. فقط کافیست، به مسیر صفحه ها » دسته بندی ها بروید و بر روی لینک ویرایش زیر هر دسته کلیک کنید. در صفحه ویرایش دسته، به پایین بروید و کادر متا Yoast سئو را مشاهده خواهید کرد.

بهینه سازی دسته بندی ها

بهینه سازی دسته بندی ها

شما می توانید این کار را برای همه دسته ها، برچسب ها و بایگانی های طبقه بندی سفارشی انجام دهید.

مرحله ۱۲از نصب افزونه Yoast : بهینه سازی محصولات تجارت الکترونیکی

Yoast سئو با پشتیبانی کامل از فروشگاه های آنلاین و وب سایت های تجارت الکترونیکی با استفاده از ووکامرس استفاده می کند. این به شما امکان می دهد درست مانند صفحات وب و صفحات وبلاگ خود، صفحات محصول خود را بهینه کنید.

هنگام افزودن یک محصول جدید به وب سایت خود، تمام گزینه های جستجوگرها در تجارت الکترونیک را پیدا خواهید کرد. همچنین می توانید با وارد کردن یک کلمه کلیدی کانونی، عنوان سئو، توضیحات سئو و موارد دیگر، هر محصول قدیمی را ویرایش کرده و آن را بهینه کنید.

بهینه سازی محصولات تجارت الکترونیکی

بهینه سازی محصولات تجارت الکترونیکی

برای اطلاعات بیشتر، به آموزش سئو با یواست ما با دستورالعمل های مرحله به مرحله مراجعه کنید.

امیدواریم این راهنمای نصب افزونه Yoast به شما در نصب و راه اندازی افزونه سئو وردپرس سئو توسط Yoast کمک کند. همچنین اگر خواستید می توانید مقایسه ی Yoast seo و All in one seo ؛ کدام افزونه برای سئو بهتر است؟ را ببینید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید