آموزش افزایش سرعت وردپرس, آموزش امنیت وردپرس, آموزش وردپرس

برای وبسایت خود VPS نیاز دارید؟ مقایسه بهترین VPS در وردپرس را مطالعه کنید (۲۰۱۷)

برای وبسایت خود VPS نیاز دارید؟ مقایسه بهترین VPS در وردپرس را مطالعه کنید (۲۰۱۷)

برای وبسایت خود VPS نیاز دارید؟ مقایسه بهترین VPS در وردپرس را مطالعه کنید (۲۰۱۷)می‌خواهید خدمات بهترین میزبانهای VPS را باهم مقایسه کنید؟

یافتن میزبان VPS خوب در وردپرس می‌تواند کاری بسیار سخت باشد زیرا آپشنهای بسیاری در بازار برایشان تعریف شده است. گاهی اوقات VPS انتخاب خوبی برای نیازهای شما نیست. اگر دلیل این کار تنها بزرگتر شدن وبسایت‌ باشد، مطمئن باشید به اندازه کافی دلیل منطقی نیست که از VPS استفاده کنید. شاید بهتر باشد از سرور اختصاصی استفاده کنید. خیلی مهم است که قبل از انتخاب VPS برای سایت خود، مزایا و معایب آنرا مطالعه کنید تا بتوانید تصمیم درستی بگیرید.

VPS چیست؟

VPS مخفف کلمه میزبانی سرور خصوصی مجازی می‌باشد. VPS بخش مستقل سرور فیزیکی می‌باشد. شرکتهای میزبان ممکن است چندین بخش مجازی روی یک سرور فیزیکی ایجاد کنند، بنابراین هر سایت و فایلهایش به‌طور جداگانه در سرور نگهداری می‌شود. میزبان VPS سرورهای اختصاصی و اشتراکی را باهم ترکیب کرده است. بنابراین کنترل و استقلال بیشتری را با قیمت کمتر در سرور اختصاصی فراهم آورده است. زمانی که وبسایت وردپرس شما گسترش می‌یابد بهترین راه‌حل برای ارتقاء آپشنهای سایت استفاده از VPS یا وردپرس مدیریت شده می‌باشد. VPS کنترل بیشتر و انعطاف‌پذیری بیشتری را در اختیار گرفته است. وقتی کنترل بیشتری حاکم باشد مسئولیت تنظیمات و نگهداری نیز تامین می‌شود.

مزایای میزبانی VPS

انعطاف‌پذیری و کنترل: زمانی که سرور مجازی اختصاصی خود را داشته باشید، دسترسی مدیریتی خواهید داشت. همچنین امکان نصب و پیکربندی هرگونه نرم‌افزار، سفارشی کردن پیکربندی تنظیمات و غیره را در اختیار خواهد گذاشت.

ایجاد چندین حساب کاربری کنترل‌ پنل: این آپشن به شما امکان مدیریت حساب کاربری VPS را با استفاده از کنترل‌ پنل و WHM فراهم کرده است. WHM امکان ایجاد چندین حساب کاربری کنترل پنل برای چندین وبسایت وجود دارد. این کار امنیت را افزایش می‌دهد. همچنین مدیریت فایلها و سایتهای بیشتری را امکان‌پذیر کرده است. قابلیت ایجاد کنترل پنل برای مشتریان، دوستان و خانواده نیز وجود دارد.

معایب میزبانی VPS

هزینه: میزبان VPS خیلی بیشتر از میزبانی اشتراکی هزینه‌بر می‌باشد. برخی از تعرفه‌ها از ماهی ۲۹ دلار شروع می‌شود اما در میزبانی اشتراکی ماهی ۳.۹۵ دلار هم پیدا می‌شود.

توانایی‌های تکنیکی: مدیریت سرور خود، حتی سرور مجازی، تخصص بیشتری نسبت به میزبانی اشتراکی احتیاج دارد. با تمامی کنترلی که روی سرور می‌شود بازهم مسئولیت نگهداری، به روز رسانی نرم‌افزار، امنیت و غیره نیز به‌عهده مدیر سایت می‌باشد.

اگر با تمامی توصیفات فوق می‌خواهید از VPS استفاده کنید و مدیریت تمامی موارد فوق را خودتان انجام ندهید، از تعرفه VPS مدیریت شده استفاده کنید تا مدیریت مسئولیتها بر عهده شما نباشد.

چه زمانی به VPS نیاز است؟

وبسایتهایی با سرعت کم: اگر تمام تلاش خود را برای افزایش سرعت وردپرس انجام داده‌اید و جواب نگرفته‌اید، شاید زمان آن رسیده تا میزبان خود را به‌روزرسانی کنید. 

خطاها: سایت شما مرتب دان می‌شود، ۵۰۰ تا خطای داخل سروری دارید؟ اگر این مشکلات عادی حل شدنی نباشند، مشکل از میزبان سرور شماست.

مشکلات امنیتی: هرچه وبسایت محبوبتر شود، توجه هکرها را بیشتر به خود جلب می‌کند. با به‌ روز رسانی میزبان سرور می‌توانید امنیت وبسایت خود را تامین کنید.

بهترین فراهم آورندگان VPS در وردپرس

Liquid Web

در سال ۱۹۹۷ Liquid Web پیشوای مدیریت میزبانی VPS، مدیریت میزبانی ابر و میزبانی سرور اختصاصی شد.  بخاطر سرعت، کیفیت و امنیت بسیار محبوب شده‌اند و به‌عنوان سایتهای بی ذاق و ذوق شناخته شده‌اند. شرکتهای Motorola, Red Bull, ESPN, Audi و FedEx از Liquid Web استفاده می‌کنند.

HostGator

این فراهم آورده حدود ۸ میلیون دامنه را میزبانی می‌کند و از محبوبترین میزبانهای وب در صنعت می‌باشد. با یک کلیک امکان نصب را فراهم آورده است، به‌صورت شبانه‌روزی پاسخگو سوالات کاربران است. از سال ۲۰۰۷ شروع به‌کار کرده است و برای کسب و کار بهترین انتخاب می‌تواند باشد. همچنین قیمتی که در مقابل مشخصه‌های ارائه داده شده، اعلام کرده است بسیار مقرون به صرفه می‌باشد.

SiteGround

محبوبیت بسیار و بالاترین نرخ میزبانی متعلق به این شرکت می‌باشد. در امنیت و سرعت یکی از ایمن‌ترین و پرسرعت‌ترینهاست. پشتیبانی شبانه‌روزی دارد و برای کسب و کارهای تجاری بسیار استفاده می‌شود. این شرکت از جمله شرکتهای نادر است که ۳ مرکز داده در آمریکا، اروپا و آسیا را به‌صورت اختصاصی ارائه کرده است.

Bluehost

یکی از با تجربه‌ترین و بزرگترین شرکتهای میزبانی Bluehost می‌باشد که از سال ۱۹۹۶ شروع به کار کرده است. مشکلات سرعت را حل کرده است و در کسب و کارهای کوچک رنک اول را کسب کرده است. پشتیبانی شبانه‌روزی دارد و برای کسب و کارهای تجاری بسیار مناسب است.

منبع: wpbeginner

درباره آنیتا دشتی

کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار و IT. محقق در زمینه های امنیت، رایانش ابری و رایانش ابری همراه. نویسنده، مترجم و مدیریت محتوی در سایتهای تخصصی.

دیدگاهتان را بنویسید