آموزش سئو

مقایسه ی Yoast seo و All in one seo ؛ کدام افزونه برای سئو بهتر است؟

مقایسه ی Yoast seo و All in one seo

آیا به دنبال بهترین افزونه سئو وردپرس هستید؟ اگر هم باشید، احتمالاً انتخاب خود را به محبوب ترین افزونه های سئو وردپرس محدود کرده اید یعنی : Yoast seo و All in One Pack seo. اغلب از ما سؤال می شود که کدام یک بهتر است؟ در این مقاله به مقایسه ی Yoast seo و All in one seo مقایسه خواهیم پرداخت تا دریابیم که کدام یک بهترین افزونه سئو برای وردپرس است.

مشاهده مقایسه ی Yoast seo و All in one seo – کدام یک بهترین افزونه سئو وردپرس است؟

هر دو افزونه All in one seo و Yoast seo از پایگاه داده های کاربرانه ای برخوردار هستند و از محبوب ترین و پرکاربردترین افزونه های وردپرس در همه زمان ها هستند. All in One Pack seo در سال ۲۰۰۷ توسط مایکل توربرت و استیو مورتبیوی ایجاد شد. از آن زمان تا کنون یک پایگاه کاربر گسترده کسب کرده و به یکی از پر دانلود ترین افزونه های وردپرس در همه زمان ها تبدیل شده است.

Yoast seo، با عنوان سئو وردپرس توسط Yoast در سال ۲۰۱۰ شروع به کار کرد. این افزونه توسط جو د وک ایجاد شده است. با پیشرفت های مداوم و تدریجی در این افزونه، خیلی زود به رقیب اصلی All in One Pack seo تبدیل شد. این افزونه ها هر دو عالی هستند و تمام ویژگی های لازم را برای به دست آوردن حداکثر مزایای سئو در سایت وردپرس ارائه می دهند.

با گفتن این مطلب، بیایید به سراغ مقایسه ی Yoast seo و All in one seo برویم تا دریابیم که کدام یک از آن ها بهترین افزونه سئو وردپرس است.

نصب و راه اندازی

برای درک و اجرای موفقیت آمیز مفاهیم سئو در وب سایت ها، آموزش و تمرین زیادی لازم است. افزونه سئو وردپرس باید کارآیی سئو را بدون تجربه و مهارت های خاص برای مبتدیان آسان کند. بیایید ببینیم که چگونه این دو افزونه هنگام نصب و تنظیم تنظیمات اصلی سئو در وب سایت های وردپرس تنظیم می شوند.

Yoast seo

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه Yoast seo است. برای اطلاعات بیشتر، به راهنمای مرحله به مرحله ما درباره نحوه نصب این افزونه وردپرس مراجعه کنید. پس از فعال سازی، کاربران می توانند به صفحه سئو » داشبورد رفته و راهنمای پیکربندی را در زیر برگه عمومی راه اندازی کنند.

نصب و فعال سازی افزونه Yoast seo

نصب و فعال سازی افزونه Yoast seo

 

این یک راهنمای گام به گام به شما ارائه می دهد که شما را در طی مراحل راه اندازی همراهی می کند. این امر به مبتدیان اجازه می دهد تا به سرعت و بدون احساس غرق شدن در سر در گمی ها و گزینه های پیچیده، به سرعت شروع به کار کنند.

راهنمای پیکربندی در Yoast seo

راهنمای پیکربندی در Yoast seo

 

Yoast seo یک افزونه قدرتمند است و گزینه های زیادی دارد که باید یکی یکی آن ها را طی کنید. ما این کار را برای شما آسان کرده ایم، به راهنمای ما در مورد نحوه نصب و راه اندازی افزونه Yoast seo در وردپرس نگاهی بیندازید.

بخش تنظیمات Yoast seo به طور مرتب به صفحاتی تقسیم می شود که در هر صفحه برای تنظیمات مربوطه زبانه های مختلفی وجود دارد. این باعث می شود تا کاربران بتوانند گزینه مورد نظر خود را به راحتی در تنظیمات پیدا کنند.

تنظیمات در Yoast seo

تنظیمات در Yoast seo

 

در تمام صفحات تنظیمات Yoast seo در صفحه راهنما وجود دارد. فقط روی دکمه Help بنفش در بالا کلیک کنید، و برای نشان دادن فیلم یا متن در مورد گزینه های موجود در صفحه گسترش می یابد.

 

راهنما جستجوگرها روی صفحه نمایش Yoast

راهنما جستجوگرها روی صفحه نمایش Yoast

تنظیمات منظم، راهنمای تنظیمات برای مبتدیان و گزینه های راهنمایی روی صفحه نمایش، تنظیم به خودی خود آسان Yoast seo در سایت وردپرس را برای مبتدیان بسیار آسان تر می کند.

All in One Pack seo

ابتدا باید افزونه All in One Pack seo را نصب و فعال کنید. برای اطلاعات بیشتر، به راهنمای مرحله به مرحله ما درباره نحوه نصب این افزونه وردپرس مراجعه کنید. پس از فعال سازی، مورد منوی All in One Pack seo را دقیقاً زیر داشبورد مشاهده خواهید کرد. با کلیک بر روی آن، شما را به صفحه تنظیمات افزونه می برد. All in One Pack seo ، تمام تنظیمات را در یک صفحه قرار داده است. این باعث می شود تا کمی گیج کننده به نظر برسد، اما ممکن است برخی از کاربران این رویکرد را آسان تر و سریع تر از تنظیمات چند صفحه ای Yoast seo در نظر بگیرند.

صفحه تنظیمات به بخش های مختلفی تقسیم می شود. هر بخش به تنظیمات یک بخش یا ویژگی خاص می پردازد، به عنوان مثال: تنظیمات صفحه اصلی، تنظیمات عنوان، تنظیمات نمایش و غیره. در کنار هر گزینه یک نماد راهنما وجود دارد. با کلیک بر روی نماد توضیحی کوتاه و گاه لینکی به اسناد اضافی را نشان می دهد. این باعث می شود افراد تازه کار بتوانند درک کنند که چه کاری انجام می دهند. در این جا راهنمای کاربری وجود دارد که برای All in One Pack seo گردآوری شده است که به شما در تنظیم صحیح افزونه کمک می کند. هنگامی که تنظیمات کلی را با دقت گذراندید، آماده استفاده از All in One Pack seo در سایت وردپرس خود هستید.

نتیجه گیری از مقایسه ی Yoast seo و All in one seo در نصب و راه اندازی:

هر دو Yoast seo و All in One Pack seo گزینه های زیادی دارند. این باعث می شود که این تنظیمات کمی ترسناک به نظر برسد. هر دو افزونه تمام تلاش خود را برای ساده کردن کارها انجام می دهند و تنظیمات سئو خود را برای کاربران راحت تر می کنند. ما احساس می کنیم که Yoast seo با تنظیمات چند صفحه ای و زبانه ای خود کمی بهتر از All in One Pack seo انجام می دهد.

برنده: Yoast seo

 

وظایف روزانه سئو

سئو یک فرآیند مستمر است و هر پست یا صفحه جدیدی که به وب سایت خود اضافه می کنید نمره سئو مخصوص به خود را دارد. این بدان معناست که شما از افزونه سئو خود برای بهینه سازی محتوای خود برای موتورهای جستجو استفاده خواهید کرد. به راهنمای ما در مورد چگونگی بهینه سازی پست های وبلاگ وردپرس خود برای سئو مراجعه کنید. بیایید ببینیم که چگونه طرفداران ما هنگام انجام کارهای روزمره سئو در سایت وردپرس شما جمع می شوند.

Yoast seo

Yoast seo از یک ابزار تحلیل محتوای قدرتمند بهره می برد که به شما کمک می کند تا هر پست یا صفحه در وب سایت خود را بهینه کنید. درست زیر ویرایشگر پست، متاباکس Yoast seo را با یک باکس پیش نمایش، زمینه کلمات کلیدی کانونی و تجزیه و تحلیل محتوا پیدا خواهید کرد.

 توضیحات متا Yoast seo در وردپرس

توضیحات متا Yoast seo در وردپرس

باکس پیش نمایش نشان می دهد که عنوان و توضیحات سایت شما در موتورهای جستجو چگونه ظاهر می شود. Yoast seo به طور خودکار از عنوان پست شما به عنوان تیتر و از گزیده ای از پست شما به عنوان توضیحات استفاده می کند، اما توصیه می کنیم با کلیک بر روی دکمه ویرایش قطعه، آن را تغییر دهید.

وارد کردن کلید واژه کانونی در Yoast seo این افزونه را قادر می سازد تا محتوای شما را برای آن کلمه کلیدی خاص تجزیه و تحلیل کند. تجزیه و تحلیل در قسمت تحلیل محتوا نشان داده شده است، جایی که Yoast seo پیشنهاداتی را در مورد چگونگی بهبود نمره سئوی پست های شما ارائه می دهد. متاباکس Yoast seo دو بخش دیگر دارد. برای تغییر روی نمای پیشرفته، می توانید بر روی نماد چرخ دنده کلیک کنید.

تنظیمات پست پیشرفته در Yoast seo

تنظیمات پست پیشرفته در Yoast seo

نمای پیشرفته چیزی است که اکثر مبتدیان هرگز نباید از آن استفاده کنند مگر اینکه بدانید چه کاری انجام می دهید. این امکان را به شما می دهد تا موتورهای جستجو را از دنبال کردن یا فهرست بندی این صفحه / پست جلوگیری کنید. دوم، نماد اجتماعی است که تنظیمات اجتماعی پست شما را نشان می دهد.

تنظیمات اجتماعی Yoast seo برای پست ها

تنظیمات اجتماعی Yoast seo برای پست ها

اینجاست که می توانید یک تصویر مقاله برای فیس بوک و توییتر تنظیم کنید. شما می توانید توضیحات و عنوان بانک را ترک کنید زیرا Yoast seo از عنوان و توضیحات اصلی شما در برچسب های متا گراف آزاد استفاده می کند.

All in One Pack seo

All in One Pack seo با متاباکسی مشابه برای ویرایش تنظیمات سئو در پست به صورت پست ارائه می شوند. به سادگی یک مقاله را ویرایش کنید و در زیر ویرایشگر پست، جعبه متا جستجوگرها همه را در یک مجموعه جستجو کنید.

متاباکس All in One Pack seo برای پست ها و صفحات تکی

متاباکس All in One Pack seo برای پست ها و صفحات تکی

 

برخلاف Yoast seo، این جعبه متا بسیار ساده است. شما می توانید عنوان و توضیحات را ویرایش کنید، اما هیچ گونه تحلیل محتوا یا نمره سئو وجود ندارد. All in One Pack seo ابزارهای پیشرفته ای را برای هر پست ارائه می دهند که به شما امکان می دهد نمایه سازی و دنبال کردن توسط موتورهای جستجو را کنترل کنید. این گزینه حتی دارای امکانی است که می توان All in One Pack seo را برای آن پست یا صفحه خاص خاموش کرد. برای ویژگی های اجتماعی، باید با مراجعه به All in One Pack seo » صفحه مدیر ویژگی ها را فعال کنید.

افزودن ویژگی های شبکه اجتماعی به All in One Pack seo

افزودن ویژگی های شبکه اجتماعی به All in One Pack seo

 

با فعال کردن این افزونه، یک برگه تنظیمات اجتماعی در جعبه متا جعبه سئو در زیر ویرایشگر پست اضافه می شود. این افزونه به شما امکان می دهد تصاویر و توضیحات دلخواه را تنظیم کنید که توسط فیس بوک و توییتر مورد استفاده قرار گیرد.

تنظیمات اجتماعی در All in One Pack seo برای اضافه کردن داده های متا گراف باز

تنظیمات اجتماعی در All in One Pack seo برای اضافه کردن داده های متا گراف باز

 

نتیجه گیری از مقایسه ی Yoast seo و All in one seo در انجام وظایف روتین :

هر دو افزونه ویرایش تنظیمات سئو را بر اساس پست آسان می کند. All in One Pack seo از یک رویکرد ناب و تمیز استفاده می کنند و به کاربران امکان می دهد در صورت تمایل زمینه های اضافی اضافه کنند. از طرف دیگر Yoast با تصمیم گیری در مورد رویکرد گزینه ها همراه می شود و ویژگی هایی را که معتقدند برای همه سایت ها ضروری است، اضافه کرده اند. با این حال، ما احساس می کنیم که تجزیه و تحلیل محتوا، کلمه کلیدی کانونی و امتیازدهی سئو به Yoast seo یک مزیت بزرگ می بخشد.

برنده: Yoast seo

ابزارها و ویژگی های اضافی

امکانات موجود در صفحه سئو یک فرایند جامع است، به همین دلیل هر دو این افزونه ها فقط در برچسب های متا، دارای ابزار و ویژگی های اضافی هستند. این ویژگی ها برای رفع نیاز به نصب چندین افزونه سئو دیگر وجود دارند و یک راه حل همه جانبه را به شما ارائه می دهد.

Yoast seo

Yoast seo دارای مجموعه ای کامل از ویژگی هایی است که اکثر جنبه های بهینه سازی در سایت را پوشش می دهد. برخی از این ابزارها عبارتند از:

 • نقشه سایت XML
 • پیمایش Breadcrumb
 • برچسب های متا گراف را باز کنید
 • وارد کردن داده از Google Webmaster Tools
 • ویرایشگر داخلی robots.txt و .htaccess
 • درون ریزی / برون ریزی داده سئو

All in One Pack seo

All in One Pack seo همچنین دارای چندین ویژگی است اما برخی از آن ها به صورت پیش فرض فعال نمی شوند. برای فعال کردن آنها باید از مدیر All in One Pack seo بازدید کنید.

 • نقشه سایت XML
 • Robots.txt
 • ویرایشگر پرونده
 • مسدود کننده بد Bot
 • برچسب های متا گراف را باز کنید
 • درون ریزی و برون ریزی داده سئو
 • مدیر عملکرد

نتیجه گیری از مقایسه ی Yoast seo و All in one seo در بخش ابزارها

هر دو افزونه تقریباً مجموعه ابزارها و ویژگی های مشابهی را ارائه می دهند. All in One Pack seo دارای قابلیت های پیمایش و تهیه داده از ویژگی های کنسول جستجوی گوگل در بخش Breadcrumbs نیست. با این وجود، نداشتن این دو ویژگی تأثیر چشمگیری بر سئوی سایت شما نخواهد داشت. ما همچنین روشی را که All in One Pack seo توسط آن به شما امکان می دهد که عملکرد را تنها در صورت لزوم فعال کنید، بیشتر دوست داریم.

برنده: مساوی

پشتیبانی و امکانات اضافه

اگر چه هر دو افزونه نسبتاً آسان هستند و اسناد رایگان گسترده ای هم دارند، اما گزینه های پشتیبانی رایگان شما بسیار محدود است. بیایید ببینیم که هر دو افزونه چگونه از پشتیبانی حرفه ای و افزونه ها استفاده می کنند.

Yoast seo

افزونه اصلی Yoast seo بدون پشتیبانی ارائه می شود و شما با ریسک خودتان از آن استفاده می کنید. اگرچه می توانید در انجمن های پشتیبانی وردپرس سؤال کنید و از سایر کاربران کمک بگیرید، اما پاسخ رسمی تیم Yoast برای شما تضمین نمی شود. برای پشتیبانی حرفه ای، شما نیاز به خرید Yoast seo پریمیوم دارید. قیمت مجوز برای یک سایت تنها ۶۹ دلار است و با افزودن سایت های بیشتر، این روند بالا می رود. مجوز پریمیوم همچنین دارای برخی از ویژگی های اضافی مانند کلمات کلیدی کانونی چندگانه و یک مدیر تغییر مسیر است.

Yoast seo همچنین برخی از افزونه های افزایشی افزایشی را برای سایت های طاقچه با نیازهای خاص سئو در اختیار شما قرار می دهد. این افزونه های افزونه عبارتند از:

 • ویدئو سئو
 • سئو محلی
 • اخبار جستجوگرها

All in One Pack seo

نسخه رایگان All in One سئو بدون پشتیبانی می باشد. نسخه All in One Pack seo Pro با یک سال پشتیبانی حرفه ای همراه است. مجوز نسخه حرفه ای برای هر سایت در هر سال ۹۷ دلار هزینه دارد. کاربران WPBeginner می توانند ۲۰ دلار تخفیف با استفاده از کوپن نرم افزار All in One Pack seo ما دریافت کنند. نسخه حرفه ای All in One Pack seo معمولاً یک نسخه جلوتر از افزونه رایگان است. همچنین دارای ویژگی های اضافی مانند پشتیبانی از محصولات ووکامرس، گزینه های دسته بندی سئو، نقشه سایت XML ویدیو و غیره است.

نتیجه گیری از مقایسه ی Yoast seo و All in one seo در حوزه ی پشتیبانی:

مجوز Yoast seo اگر فقط به یک سایت نیاز داشته باشید ارزان تر است. با این حال، با اضافه کردن سایت های بیشتر، قیمت ها بالا می روند. از طرف دیگر، مجوز تکی All in One Pack seo در سایت های نامحدود قابل استفاده است.

برنده: All in One Pack seo

پیشنهاد ما برای مقایسه ی Yoast seo و All in one seo :

All in One Pack seo و Yoast seo هر دو افزونه های عالی هستند، بنابراین مقایسه ای بین این دو افزونه انتظار می رود بسیار نزدیک باشد. ما شخصاً از Yoast seo در تمام وب سایت های خود استفاده می کنیم و آن را بهترین افزونه سئو وردپرس می دانیم. این ویژگی ها و ویژگی های بیشتری مانند وارد کردن داده ها از ابزارهای مدیر وب، ناوبری نان، بخش اطلاعات شما، ویژگی های اجتماعی و غیره را ارائه می دهد.

اما بهترین ویژگی آنالیز محتوا است که فکر می کنیم به بسیاری از مبتدیان کمک می کند تا درک کنند که چگونه باید عنوان، پست و توضیحات را بنویسند و از کلمات کلیدی در محتوای خود استفاده کنند. ما امیدواریم که این مقایسه ی Yoast seo و All in one seo به یافتن بهترین افزونه سئو وردپرس برای سایت شما کمک کند. همچنین خوب است اگر لیست ما از ۹ افزونه و ابزار سئو بهترین وردپرس سئو را ببینید و از آن ها استفاده کنید.

منبع : wpbeginner

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید