اموزش تغییر آواتار در وردپرس

آواتار در وردپرس یکی از بخش های جذاب و کاربردی وردپرس است که باعث افزایش رغبت کاربران برای نظردهی شده است. وقتی کاربران برای خود یک آواتار تخصیصی میدهند، باعث میشود تا در نظرات به سرعت شناخته شوند و منحصر به فرد گردند. معمولا در بخش نظرات وب سایت ها و بخش معرفی نویسنده در پست ها شاهد تصویر نویسنده در کنار نام او هستیم که همان آواتار نویسنده است. در این مطلب اموزش تغییر آواتار در وردپرس را یاد خواهید گرفت و قادر خواهید بود تا برای خود آواتار (گراواتار) ویژه ای تنظیم نمایید.

اموزش تغییر آواتار در وردپرس

آواتار در وردپرس

آواتار چیست و چه کاربری دارد؟

آواتار یا گراواتار همان تصویری است که وقتی شما در سایتی نظر میدهید در کار اسم شما نمایش داده میشود. یا اگر شما نویسنده یک پست هستید در باکس “درباره نویسنده” در کنار اسمتان تصویر شما نیز نمایش داده میشود و باعث تمایز بهتر میان نظرات شما میشود.

این سیستم در سایت های وردپرسی پشتیبانی میشود و این اجازه را به شما میدهد تا برای ایمیل خود (که منحصر به خود شماست) یک عکس تنظیم کنید و از ان به بعد وقتی در هر سایت وردپرسی با همان ایمیل نظر بدهید، تصویر شما نیز نشان داده میشود.

اموزش تغییر آواتار در وردپرس:

ابتدا باید در سایت wordpress.com عضو شوید. برای این منظور به ادرس fa.wordpress.com  (برای زبان فارسی) بروید و بر روی دکمه “ثبت ورود” در بالای صفحه کلیک کنید. در صفحه بعد روی گزینه “نام نویسی” کلیک کنید.

آواتار در وردپرس

آواتار در وردپرس

در صفحه بعد از شما خواسته میشود که یک ایمیل، نام کاربری، رمز عبور و یک اسم برای وبلاگ خود در سایت وردپرس انتخاب کنید. البته نیازی به استفاده از وبلاگی که برای ساخته میشود را ندارید! پس از پر کردن این موارد دکمه create blog در ستون free را بزنید تا حساب کاربری شما ایجاد شود.

آواتار در وردپرس

ثبت نام شما در سایت وردپرس کامل شده است.

حالا برای ثبت تصویر برای ایمیل خود به ادرس fa.gravatar.com برید و روی دکمه sign in کلیک کنید.

آواتار در وردپرس

در بخش بعدی همان ایمیل و رمز عبوری که در سایت وردپرس داده بودید وارد کنید و دکمه sign in را بزنید تا وارد حساب کاربری گراواتار خود شوید.

آواتار در وردپرس

 

حالا باید عکس خود را اضافه کنید. در مکان مشخص شده د عکس زیر کلیک کنید:

آواتار در وردپرس

روی قسمت مشخص شده در عکس زیر کلیک کنید و عکس خود را اپلود کنید:

آواتار در وردپرس

آواتار در وردپرس

بعد باید درجه تصویر را انتخاب کنید. منظور این است که تصویر برای نمایش با موضوع چه سایتی مناسب است. شما G را انتخاب کنید.

این هم از اموزش تغییر آواتار در وردپرس !
کار همین جا تمام است! و عکس مورد نظر برای ایمیل شما ثبت شده است.

حالا وقتی با این ایمیل در سایت ها نظر میدهید عکس شما هم در کنار اسمتان هست !

همچنین در همین بخش (عکس زیر) میتوانید برای سایر ایمیل های خود نیز عکس مورد نظرتان را ثبت کنید و نیاز به ثبت نام مجدد نیست.

آواتار در وردپرس

شما میتوانید عکس مورد نظر خود را به عنوان اواتار ثبت کنید.

نکته. پلاگین هایی نیز در این زمینه برای وردپرس وجود دارد که با استفاده از آن ها کاربران شما میتوانند تصویر آواتاری را برای خود در سایت شما آپلود کنند تا به عنوان آواتار آنها نمایش داده شود. اما با استفاده از این پلاگین ها تصویر آپلود شده فقط در سایت شما شناخته شده است و در سایر سایت ها بارگذاری نمیشود.نمونه ای از این پلاگین ها WP User Avatar است.

اما اگر علاقه مند به آواتارهای فانتزی برای خود هستید!

در سایت زیر میتوانید به راحتی یک عکس زیبا برای خود درست کنید: (سایت های دیگری هم هست)

faceyourmanga.com

 

آواتار در وردپرس

امیدوارم این اموزش وردپرس هم براتون مفید بوده باشه. مطمئن هستم که خیلی ها دنبال این اموزش بودن. سعی کردم اموزش رو به صورت کامل بنویسم که هیچ کس مشکلی نداشته باشه. موفق باشید 🙂

آموزش وردپرس

دسته بندی و برچسب

دسته ها: آموزش وردپرس برچسب ها:

درباره مدیریت -مصطفی دهقان

آرزوی قلبی من خدمت برای تمام دوستداران وردپرس در ایران نشر محصولاتی با حداکثر کیفیت و بهترین پشتیبانی می باشد ، به امید روزی که وردپرس یار خدمتگذارترین وردپرسی ایران شود ..!

۲ نظر

  1. محمد شیدائی

    اوه !!
    چه عجب آواتار تون رو تغییر دادید !! مبارک باشه !!
    ولی حیف خیلی تصویر جدی از خودتون گذاشتید !!

دیدگاه خود را بیان کنید

wp-yar.ir
wp-yar.ir

هر روز یک آموزش رایگان در کانال وردپرس یار