آموزش وردپرس

آموزش نحوه نمایش محبوبترین تگها در وردپرس

آموزش نحوه نمایش محبوبترین تگها در وردپرس

تا بحال فکر کرده‌اید که تگهای معروف وبسایت وردپرس را نمایش دهید؟ دو روشی که به‌صورت پیش‌فرض برای مرتب‌سازی محتوی سایت استفاده می‌شود، استفاده از تگ و دسته‌بندی می‌باشد. دسته‌بندیها بخاطر محدوده گسترده‌تری که دارند، در مقایسه با تگ بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این مقاله نحوه کار با تگ و نمایش محبوبترین تگهای سایت شرح داده خواهد شد.

چه زمانی نیاز است محبوبترین تگهای سایت در معرض دید قرار گیرد؟

استفاده از تگ و دسته‌بندی در وردپرس از جمله روشهای رایج برای برقراری نظم در سایت می‌باشد. گاهی برخی مبتدیان به اشتباه از این موارد استفاده نمی‌کنند. ابزارهایی وجود دارند که به ادغام تگ و دسته‌بندیها یا حتی تبدیل آنها بهم کمک می‌کنند. اگر قانون استفاده از تگ و دسته‌بندی را خوب بدانید، معمولا تعداد تگها بیشتر از تعداد دسته‌بندیها است. دسته‌بندی بخاطر محدوده استفاده بیشتری که دارد در منو نیز آورده می‌شود، اما تگها معمولا کمتر مورد جستجو قرار می‌گیرند. یکی از راه‌هایی که پیشنهاد می‌شود اضافه کردن ویجت ابری تگ در صفحه Appearance » Widgets و اضافه کردن ویجت به سایدبار می‌باشد.

آموزش نحوه نمایش محبوبترین تگها در وردپرس

لازم به ذکر است ویجتهای پیش‌فرض تگهای وبسایت را به ترتیب حروف الفبا نشان می‌دهند. تغییر نظم نمایش آنها ممکن نیست. تنها راهی که می‌توان برای حل این مشکل پیشنهاد داد، نمایش تگهایی که محبوبتر هستند و بیشتر در سایت استفاده شده‌اند.

۱- نمایش محبوبترین تگ وبسایت با استفاده از افزونه

افزونه Simple Tags را نصب و فعالسازی کنید. سپس به منوی Appearance » Widgets و ویجت Tag Cloud (Simple Tags) را به سایدبار اضافه کنید.

آموزش نحوه نمایش محبوبترین تگها در وردپرس

با تنظیم ویجت می‌توان آنرا گسترش داد. امکان انتخاب تعداد تگ، سایز فونت، رنگ و غیره نیز وجود دارد. اگر بر اساس محبوبیت می‌خواهید تگها لیست شوند، برای آپشن Order by for display tag، گزینه count را انتخاب کنید و برای آپشن Order for display tags گزینه descending را انتخاب کنید. تغییرات را ذخیره کنید. نتیجه بدین صورت نمایش داده می‌شود.

آموزش نحوه نمایش محبوبترین تگها در وردپرس

۲- نمایش محبوبترین تگ وبسایت به صورت دستی

اگر بخواهید به صورت دستی این کار را انجام دهید، باید از کدنویسی کمک بگیرید. قطعه کد زیر را در فایل functions.php اضافه کنید.

<?php

function wpb_tag_cloud() { 
$tags = get_tags();
$args = array(
	'smallest'         => 10, 
	'largest'          => 22,
	'unit'           => 'px', 
	'number'          => 10, 
	'format'          => 'flat',
	'separator'         => " ",
	'orderby'          => 'count', 
	'order'           => 'DESC',
	'show_count' 		  => 1,
	'echo'			  => false
); 

$tag_string = wp_generate_tag_cloud( $tags, $args );

return $tag_string; 

} 
// Add a shortcode so that we can use it in widgets, posts, and pages
add_shortcode('wpb_popular_tags', 'wpb_tag_cloud'); 

// Enable shortcode execution in text widget
add_filter ('widget_text', 'do_shortcode'); 
?>

این کد ۱۰ تگ پربازدید وبسایت را نمایش می‌دهد. سپس کد کوتاه [wpb_popular_tags] برای دسترسی سریع و نمایش تگها در محل مورد نظر بدست می‌دهد.

آموزش نحوه نمایش محبوبترین تگها در وردپرس

منبع: wpbeginner

درباره آنیتا دشتی

کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار و IT. محقق در زمینه های امنیت، رایانش ابری و رایانش ابری همراه. نویسنده، مترجم و مدیریت محتوی در سایتهای تخصصی.

دیدگاهتان را بنویسید