آموزش وردپرس

آپشن‌های جدید در وردپرس 4.8

آپشن‌های جدید در وردپرس 4.8

جدیدترین نسخه وردپرس که چند ساعت پیش منتشر شد دارای مشخصه‌های خیلی خاصی است که پس از به روز رسانی وردپرس برایتان فعال خواهد شد. در این مقاله به معرفی آنها پرداخته خواهد شد.

نکته: فراموش نکنید قبل از به‌روزرسانی سایت یک نسخه پشتیبان از کل سایت تهیه کنید.

ویجتهای رسانه‌ای جدید

درخواستهای بسیاری در مورد طراحی ویجتهای رسانه‌ای جدید وجود داشت که در این نسخه عملی شده‌اند.

ویجت تصویر

آپشن‌های جدید در وردپرس 4.8

قبلا وقتی کاربران می‌خواستند تصویری را در سایدبار قرار دهند، باید یا از افزونه استفاده می‌کردند یا کد HTML می‌نوشتند. اما در نسخه جدید ابتدا تصویر را از طریق آپلودر در کتابخانه آپلود می‌کنند، سپس با کشیدن و انداختن تصویر در محل مقرر می‌توانند تصویر را در سایدبار قرار دهند.

آپشن‌های جدید در وردپرس 4.8

لازم است تصویری را از کامپیوتر انتخاب کنید و توسط آپلودر در کتابخانه رسانه‌ای وردپرس قرار دهید. سپس گزینه به ویجت اضافه کن را بزنید تا بتوانید تصویر را در ویجت مشاهده کنید. فراموش نکنید قبل از خروج تغییرات را ذخیره کنید.

ویجت ویدئو

آپشن‌های جدید در وردپرس 4.8

این هم همانند ویجت تصویر به آسانی امکان‌پذیر است. لازم است روی دکمه بارگزاری ویدئو در ویجت کلیک کنید تا صفحه آپلودر را نمایش دهد. سپس روی دکمه درج توسط URL کلیک کنید تا بتوانید آدرس URL ویدئو را درج کنید.

آپشن‌های جدید در وردپرس 4.8

اگر آدرس درست باشد سایز بند انگشتی وید‌ئو نمایش داده می‌شود. سپس روی دکمه به ویجت اضافه کن را بزنید تا ویدئو را در ویجت مشاهده کنید. تغییرات را ذخیره کنید.

ویجت صدا

 

ویجت صدا هم همانند دو ویجت قبل به راحتی انجام می‌شود. ابتدا لازم است صدا را از طریق کلیک روی دکمه آپلود صدا در سایت آپلود کنید. سپس ویجت صدا را در خود جاسازی می‌کند. فراموش نکنید فرمتهای MP3، OGG و WAV را ذخیره کنید.

نمایش بصری در ویجت متنی

آپشن‌های جدید در وردپرس 4.8

قبلا نمایش بصری ویرایشگر متن شامل کدهای پایه HTML بود اما در نسخه جدید نکات پیشرفته‌تری اضافه شده است. این مشخصه‌ها عبارتند از دکمه‌هایی برای بولد و مورب کردن متن، اضافه کردن لیست و لینک در متن می‌باشد. کاربران حرفه‌ای می‌توانند به ویرایش کد سوئیچ کنند و کدهای HTML خود را در مطلب قرار دهند.

ارتقا ویرایشگر متن

آپشن‌های جدید در وردپرس 4.8

قبلا زمانی که در حال نوشتن مطلبی بودید، به‌خصوص مبتدیان، دور کردن مکان‌نما از لینک بسیار سخت بود. در نسخه جدید با فشردن جهت چپ یا راست می‌توانید مکان‌نما را از لینک دور کنید. 

تغییرات زیر‌ پوستی

در نسخه جدید تغییرات جالبی برای توسعه‌دهندگان ایجاد شده است. در ادامه به تغییراتی که زیر پوسته وردپرس صورت گرفته است پرداخته می‌شود.

۱- تغییرات در ویرایشگر API

api جدیدی برای ویرایشگر TinyMCE از طریق JS فراهم شده است.

۲- عرض دلخواه متغییر

اگر پوسته‌ای برای نمایشگرهای بزرگ در نظر گرفته‌اید شاید به خطایی رو به رو شده باشید که می‌گوید سایدبار خیلی باریک است. در نسخه جدید می‌توانید اندازه سایدبار را تنظیم کرد.

۳- نمایش نام کاربران در صفحه ویرایش کاربران

۴- تگ ویجت ابری در تگ عنوان استفاده نخواهد شد

درباره آنیتا دشتی

کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار و IT. محقق در زمینه های امنیت، رایانش ابری و رایانش ابری همراه. نویسنده، مترجم و مدیریت محتوی در سایتهای تخصصی.

یک دیدگاه برای “آپشن‌های جدید در وردپرس 4.8

  1. حسین گفت:

    دستتون درد نکنه عالیییی بود . همیشه کانال تلگرامتونو دنبال می کنم

دیدگاهتان را بنویسید