آموزش وردپرس

افزونه‌های غیرفعال وردپرس سرعت وبسایت را کاهش می‌دهند

افزونه‌های غیرفعال وردپرس سرعت وبسایت را کاهش می‌دهند

تا بحال فکر کرده‌اید که افزونه‌هایی که در وردپرس نصب کرده‌اید و از آنها استفاده می‌کنید یا استفاده نمی‌کنید، چه تاثیراتی در سایت دارند؟ آیا لازم است افزونه‌های غیرفعال را حذف کرد؟ اخیرا یکی از خوانندگان مطالب سایت سوالی درباره تاثیرات افزونه‌های غیرفعال پرسیده است. کاربران بسیاری افزونه‌های بسیاری را در وبسایت وردپرسشان نصب می‌کنند و سپس آنرا غیرفعال می‌کنند. در این مقاله پاسخ به این سوالات با جزئیات و راهکارهایی شرح داده خواهد شد. با ما همراه باشید.

افزونه‌های فعال و غیرفعال در وردپرس چیستند؟

یک نکته بسیار مهمی که در وردپرس وجود دارد این است که با استفاده از افزونه‌های وردپرس قابلیت گسترش این گونه وبسایتها وجود دارد. زمانی که افزونه‌ای را نصب می‌کنید، افزونه برای سرور میزبان شما دانلود می‌شود. سپس لازم است آنرا فعال‌سازی کنید.

افزونه‌های غیرفعال وردپرس سرعت وبسایت را کاهش می‌دهند

می‌توانید افزونه را الان نصب کنید و بعدا آنرا فعال‌سازی کنید. همچنین می‌توانید افزونه‌ای که فعال کرده‌اید اما از نظر شما کاربردی نیست را غیرفعال کنید. در قسمت مدیریت تمامی افزونه‌های نصب شده (فعال و غیرفعال)  نمایش داده شده است.

افزونه‌های غیرفعال وردپرس سرعت وبسایت را کاهش می‌دهند

افزونه‌هایی که هایلایت شده‌اند افزونه‌های فعال هستند و قابلیت فعال کردن افزونه‌های جدید، حذف کردن افزونه‌های غیرفعال و غیرفعال کردن افزونه‌های فعال وجود دارد.

افزونه‌های غیرفعال نقشی در کاهش سرعت وردپرس دارند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت افزونه‌های غیرفعال یا فعال نقشی در کاهش سرعت وبسایت ندارند. هر زمان که کاربری صفحه‌ای از سایت شما را درخواست می‌دهد، وردپرس پروسه بارگزاری را اجرا می‌کند. در این پروسه تنها افزونه‌های فعال وبسایت شما بارگزاری می‌شوند. افزونه‌های غیرفعال نادیده گرفته می‌شوند و بارگزاری هم نمی‌شوند. اگر هزاران افزونه غیرفعال هم داشته باشید، نقشی در کاهش سرعت وردپرس ندارند. تنها در صفحه افزونه‌ها هدر و اسم افزونه‌ها بارگزاری می‌شود. در مجموع هیچ چیز افزونه‌های غیرفعال آزاردهنده نیست.

لازم است افزونه‌های غیرفعال حذف شوند؟

یکی از دلایلی که وردپرس امکان غیرفعال کردن افزونه فعال را می‌دهد این است که شاید بخواهید برای مدتی افزونه را خاموش کنید. اگر می‌خواهید افزونه را پس از گذشت مدت زمانی دوباره استفاده کنید، لازم نیست آنرا حذف کنید. اگر از نگهداری افزونه هیچ هدف خاصی ندارید، لازم نیست آنرا نگهداری کنید. زیرا گاهی اوقات مشکلات بزرگی را ایجاد می‌کنند. برای مثال افزونه‌هایی که در وردپرس دانلود شده‌اند، چه فعال باشند چه نباشند، نسخه‌های به‌روزرسانی‌شان نمایش داده می‌شود. پس از گذشت مدت زمانی این موضوع خیلی آزاردهنده خواهد شد. 

افزونه‌های غیرفعال بی‌خطرند اما بازهم فایل اجرایی هستند. در حملات هک می‌توانند آلوده به بدافزار شوند. به منظور احتیاط بخاطر بحثهای امنیتی بهتر است افزونه‌هایی که غیرفعال هستند و استفاده نمی‌شوند، حذف شوند.

منبع: wpbeginner

درباره آنیتا دشتی

کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار و IT. محقق در زمینه های امنیت، رایانش ابری و رایانش ابری همراه. نویسنده، مترجم و مدیریت محتوی در سایتهای تخصصی.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید