آموزش وردپرس

نحوه نمایش فیلدهای سفارشی خارج از حلقه

نحوه نمایش فیلدهای سفارشی خارج از حلقه

می‌خواهید فیلدهای سفارشی را خارج از حلقه نمایش دهید؟ معمولا فیلدهای سفارشی در وردپرس داخل حلقه و همراه با محتویات پست و متادیتا نمایش داده می‌شود. در این مقاله نحوه نمایش فیلدهای سفارشی خارج از حلقه در وردپرس نمایش داده می‌شود.

فیلد سفارشی در وردپرس چیست؟

فیلد سفارشی امکان اضافه کردن و سپس نمایش متادیتاهای بیشتر در پستهای وبسایت وردپرس را فراهم آورده‌اند. امکان اضافه کردن فیلد سفارشی با فعال کردن متاباکس فیلد سفارشی در پایین‌ترین قسمت آپشن صفحه وردپرس وجود دارد.

نحوه نمایش فیلدهای سفارشی خارج از حلقه

از آنجایی که با استفاده از فیلد سفارشی آپشنهای بیشتری را درون حلقه وردپرس و همراه با محتویات پست نمایش می‌دهد، شاید بخواهید این متادیتاها را خارج از حلقه و در محل موردنظر نمایش دهید. این ترفند کمی با حالت قبل تفاوت دارد.

نحوه نمایش فیلدهای سفارشی خارج از حلقه

بجای نمایش فیلد سفارشی و متادیتاها خارج از حلقه، در ادامه ترفندی را به شما آموزش می‌دهیم که از چندین حلقه تودرتو استفاده کنید و بدون اینکه به حلقه اصلی اثری گذاشته شود، موارد دلخواه شما نیز انجام شود. برای اینکار نیاز است قطعه کدی را در فایل قالب وردپرس اضافه کنید. جایی که می‌خواهید فیلد سفارشی نمایش داده شود، قطعه کد زیر را الصاق کنید.

<?php
global $wp_query;
$postid = $wp_query->post->ID;
echo get_post_meta($postid, ‘Your-Custom-Field’, true);
wp_reset_query();
?>

فراموش نکنید Your-Custom-Field را با فیلد سفارشی واقعی خودتان جایگزین کنید. می‌توانید قطعه کد را طوری تغییر دهید تا نیازهایتان تامین شود. قابلیت اضافه کردن کوئری برای بدست آوردن اطلاعات فیلدهای خاص  نیز وجود دارد. جایی که می‌خواهید فیلد سفارشی نمایش داده شود، قطعه کد زیر را اضافه کنید.

<?php
$args = array ( 
// Post or Page ID
'p' => 231,
);

// The Query
$the_query = new WP_Query( $args );

// The Loop
if ( $the_query->have_posts() ) {

	while ( $the_query->have_posts() ) {
		$the_query->the_post();
		echo get_post_meta( get_the_ID(), 'Mood', true);
		}

	
	/* Restore original Post Data */
	wp_reset_postdata();

} else {

echo 'Nothing found';
	
}

?>

سپس بدین شکل نمایش داده می‌شود.

نحوه نمایش فیلدهای سفارشی خارج از حلقه

قسمت Mood و مقدار آن و همچنین شماره ID پست یا صفحه را با توجه به سایت خود جایگزین کنید.

منبع: wpBeginner

درباره آنیتا دشتی

کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار و IT. محقق در زمینه های امنیت، رایانش ابری و رایانش ابری همراه. نویسنده، مترجم و مدیریت محتوی در سایتهای تخصصی.

دیدگاهتان را بنویسید