آموزش وردپرس

آموزش نحوه رفع خطای پوشه موقتی در دسترس نمی‌باشد در وردپرس

تا بحال به خطای پوشه موقتی در دسترس نمی‌باشد برخورده‌اید؟ این خطا آپلود تصویر، به روز رسانی قالب و افزونه یا به روز رسانی هسته وردپرس را غیر ممکن می‌سازد. در این مقاله نحوه رفع این خطا شرح داده خواهد شد.

خطای پوشه موقتی در دسترس نمی‌باشد به چه علت رخ می‌دهد؟

این خطا بخاطر تنظیمات نادرست PHP در محیط میزبان وردپرس رخ می‌دهد. در وردپرس تنظیمات مخصوص PHP وجود دارد که باعث می‌شود پوشه‌های موقتی تعریف شود و توسط اپلیکیشنهایی مورد استفاده قرار گیرد. برای مثال وردپرس دارای پوشه‌های موقتی است که اطلاعات را قبل از آنکه درون موقعیت اصلی ذخیره کند، درون آنها ذخیره می‌کند. وردپرس به هنگام آپلود تصویر، نصب یا به روز رسانی قالب یا افزونه یا به روز رسانی هسته وردپرس، نیاز دارد تا به این پوشه‌های موقتی دسترسی داشته باشد. اگر محل ذخیره‌سازی این پوشه در تنظیمات PHP مشخص نشده باشد، هیچ کدام از عملیات به روز رسانی و آپلود را نمی‌تواند انجام دهد. بنابراین این خطا نمایش داده می‌شود.

آموزش نحوه رفع خطای پوشه موقتی در دسترس نمی‌باشد در وردپرس

رفع خطای پوشه موقتی در دسترس نمی‌باشد در وردپرس

برای انجام این کار لازم است فایل wp-config.php در وردپرس ویرایش شود. ابتدا از طریق FTP client به وبسایت متصل شوید. سپس فایل wp-config.php را پیدا کنید تا بتوانید آنرا ویرایش کنید.

آموزش نحوه رفع خطای پوشه موقتی در دسترس نمی‌باشد در وردپرس

قطعه کد زیر را قبل از That’s all, stop editing! Happy blogging قرار دهید.

<?php

define('WP_TEMP_DIR', dirname(__FILE__) . '/wp-content/temp/');

?>

تغییرات را ذخیره کنید و فایل را دوباره در وبسایت آپلود کنید. سپس به پوشه wp-content بروید و پوشه جدیدی به نام temp بسازید. 

آموزش نحوه رفع خطای پوشه موقتی در دسترس نمی‌باشد در وردپرس

مشکل حل شده است و از الان به بعد امکان آپلود تصویر وجود دارد.

عیب‌یابی

اگر این روش کار نمی‌کند، لازم است مجوزهای دسترسی پوشه wp-content را بررسی کنید. لازم به ذکر است روشی که در این مقاله شرح داده شد فقط برای دور زدن این خطا می‌باشد. برای رفع اساسی این مشکل باید با پشتیبان میزبان وردپرس خود صحبت کنید. حتی گاهی لازم است میزبان وردپرس خود را تغییر دهید.

منبع: wpbeginner

درباره آنیتا دشتی

کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار و IT. محقق در زمینه های امنیت، رایانش ابری و رایانش ابری همراه. نویسنده، مترجم و مدیریت محتوی در سایتهای تخصصی.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید