آموزش وردپرس رایگان

آموزش رفع خطای This site ahead contains harmful programs در وردپرس

آموزش رفع خطای This site ahead contains harmful programs در وردپرس

زمانی که یک سایت توسط هکرها هک می شود گوگل سایت مورد نظر را به عنوان یک سایت نا امن شناخته و علامت گذاری می کند، در چنین مواردی پیغام This site ahead contains harmful programs نمایش داده می شود. در بعضی مواقع حتی بعد از درست کردن مشکل هک نیز این پیغام نمایش داده می شود. ما در این مقاله آموزش رفع خطای This site ahead contains harmful programs در وردپرس را آماده کرده ایم، پس در ادامه با ما همراه باشید.

عواملی که باعث بروز خطای This site ahead contains harmful programs می شوند

اولین و اصلی ترین علت نمایش این خطا هک شدن سایت می باشد. پخش بدافزار تروجان از طریق اینترنت دلیل این مورد است. این بدافزار از طریق سایت های آلوده شده به سیستم شخص بازدیدکننده رخنه کرده و حتی توان ورود به وب سایت های دیگر را نیز دارد.

به همین خاطر است که در صورتی که گوگل در یک سایت کدی را مشکوک و تروجان تشخیص دهد، در هنگام باز کردن این سایت پیغام هشداری را به بازدید کنندگان نمایش می دهد تا آنها را از خطرات احتمالی بازدید از این سایت آگاه شوند.

خطای This site ahead contains harmful programs

خطای This site ahead contains harmful programs

دلیل دیگری که ممکن است باعث بروز چنین خطایی شود، نمایش تبلیغات بی کیفیت است. این امکان وجود دارد که این شبکه های تبلیغاتی، برخی از تبلیغات خود را برای سایت هایی که کدهای مخرب را پخش می کنند نمایش دهند. برای اینکه از امن بودن سایت خود مطمئن شوید، می توانید سایت خود را به وسیله Googles safe browsing تجزیه و تحلیل کنید. برای این کار باید دامنه سایت خود را در آدرس بار مرورگر خود به شکل زیر وارد کنید:

www.google.com/safebrowsing/diagnostic?site=your domain.com

در این بخش باید به جای Your domain.com آدرس وب سایت خود را بنویسید. پس از آنکه دلیل بروز این خطا را یاد گرفتیم به سراغ روش های حل آن می رویم.

روش های رفع خطای This site ahead contains harmful programs

نکته مهم در شروع رفع خطای This site ahead contains harmful programs ، تهیه یک فایل پشتیبان از کل سایت وردپرسی می باشد. چرا که بعد از حذف کدهای مخربی که باعث این خطا شده اند باید سایت خود را بازیابی کنید. بازیابی سایت ممکن است به کاری پیچیده و  زمان بر تبدیل شود. حتی این امکان وجود دارد که بعد از حذف این کدها و تا وقتی که شما محل ورود این کد مخرب (Backdoor) را پیدا و حذف کنید،  عامل مخرب به عقب بازگشته باشد.

به روشی که در آن احراز هویت طبیعی دور زده شده و دسترسی به سرور از راه دور و به صورت ناشناخته انجام می شود backdoor گفته می شود. backdoor ممکن است که یک پسورد لو رفته، مجوز نا امن برخی فایل ها و یا خود یک فایل باشد، به همین دلیل شناسایی آن کار پیچیده است.

با حذف backdoor کار تمام نمی شود و باید کل فایل ها و بانک اطلاعاتی خود را برای یافتن کدهای مخرب به دقت بررسی کنید. به دلیل این که آلوده شدن و پاک کردن یک سایت وردپرسی کار بسیار دشوار و پیچیده ای است، پیشنهاد می شود حتما از Sucuri در سایت خود استفاده کنید.

Sucuri سرویسی برای نظارت و تامین امنیت وب سایت های وردپرسی می باشد که به صورت شبانه روزی هر گونه فعالیت مشکوک را بررسی می کند. Sucuri هر اقدامی که به منظور هک کردن سایت شما باشد را مسدود می کند.

Sucuri : رفع خطای This site ahead contains harmful programs

Sucuri : رفع خطای This site ahead contains harmful programs

حذف پیغام هشدار توسط گوگل

پس از آن که وب سایت خود را از کدهای مخرب پاکسازی کردید باید از گوگل بخواهید تا پیغام هشدار را در هنگام جست جوی سایت شما حذف کند. برای این کار می توانید از وب مستر گوگل کمک بگیرید. در بخش مربوط به مسائل امنیتی گوگل می توانید هر نوع مشکل امنیتی را که گوگل در سایت شما شناسایی کرده مشاهده کنید. پس از حذف کردن کدهای مخرب، تایید کنید تا درخواست شما برای بررسی ارسال شود. در انتها اگر گوگل مشکلی در سایت شما تشخیص ندهد با صفحه زیر رو به رو خواهید شد. در این بخش فرم را باید پر کرده و برای گزارش هشدار فیشینگ نادرست ارسال کنید.

حذف پیغام هشدار توسط گوگل

حذف پیغام هشدار توسط گوگل

امیدوارم این مقاله به شما در رفع خطهای وردپرس کمک کند. اگر سوال و یا مشکلی در مورد آموزش رفع خطای This site ahead contains harmful programs داشتید می توانید در زیر همین پست کامنت کنید تا تیم کارشناسان وردپرس یار در اسرع وقت به شما پاسخ بدهند.

در صورت تمایل می توانید در ویدیوی زیر رفع این خطا را به صورت گام به گام مشاهده فرمایید.

منبع : wpbeginner

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید