آموزش نحوه بلاک کردن آدرسهای IP در وردپرس (قسمت دوم)

باید مطمئن شوید که ناخواسته آدرس IP خودتان، کاربران مشتری ثابت یا موتورهای جستجو را بلاک نمی‌کنید. اگر ناخواسته این کار را انجام دهید فاجعه به بار خواهد آمد. اگر IP مشکوکی یافتید بهتر است آنرا کپی کنید و از ابزارهای جستجوی IP آنلاین استفاده کنید تا در مورد این آدرس IP اطلاعات بیشتری کسب کنید.

لازم است با دقت لاگ دسترسی را بررسی کنید و تعداد درخواستهایی که از یک IP خاص به سایت وارد شده است و مشکوک به نظر می‌رسد را پیدا کنید. رفتار مشکوک این گونه است که IP ناگهانی چندین درخواست پشت سر هم ارسال می‌کند و سعی دارد به بخشی دسترسی داشته باشد. نکته: قابلیت انجام این عمل به‌صورت خودکار نیز وجود دارد. در ادامه مقاله نحوه خودکار سازی این قسمت آموزش داده خواهد شد. زمانی که آدرسهای IP مشکوک را دقیقا شناسایی کردید، لازم است آنها را در فایل متنی جداگانه نگهداری کنید.

بلاک کردن آدرس IP در ورد پرس

اگر می‌خواهید یک آدرس IP فقط نتواند کامنت در سایتتان ثبت کند، این کار را در بخش مدیریت می‌توانید تنظیم کنید. به منوی Settings » Discussion  بروید. بخش لیست سیاه کامنت را پیدا کنید.

  آموزش نحوه بلاک کردن آدرسهای IP در وردپرس (قسمت دوم)

آدرسهای IP را که می‌خواهید بلاک کنید را در این قسمت الصاق کنید و تغییرات را ذخیره کنید. تمامی بازدیدکنندگانی که به سایت شما وارد می‌شوند از این پس بررسی خواهند شد. اگر آدرس IP آنها با آدرسهای لیست سیاه کامنت برابر باشد، اگر بخواهند کامنتی را ثبت کنند با خطا مواجه می‌شوند.

بلاک کردن آدرس IP توسط cPanel

اگر آدرس IP ای را از این طریق بلاک کنید، به‌طور کلی نمی‌تواند به سایت وارد شود و حتی آنرا مشاهده کند. این روش زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که بخواهید سایتتان را از حملات DDOS مصون بدارید. در مرحله اول باید به پیشخوان کنترل پنل واقع در حساب کاربری میزبان سایت خود وارد شوید. آیکن IP Address Deny Manager را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید.

آموزش نحوه بلاک کردن آدرسهای IP در وردپرس (قسمت دوم)

از این طریق به ابزار مدیریت منع کردن آدرسهای IP هدایت می‌شوید. در این ابزار تمامی آدرسهای IP که می‌خواهید بلاک کنید را وارد کنید. می‌توانید یک آدرس IP وارد کنید یا حتی رنج خاصی را کلا بلاک کنید. سپس دکمه add را بزنید تا کار تمام شود. برای برداشتن بلاک IPهای مورد نظر نیز به همین صفحه وارد شوید.

آموزش نحوه بلاک کردن آدرسهای IP در وردپرس (قسمت دوم)

اگر دستی نمی‌توانید ادرسی را بلاک کنید، به‌صورت خودکار حتما می‌توانید!

برای این کار لازم است از دیوار آتش برنامه‌های وب WAF استفاده کنید. برای مبتدیات Sucuri پیشنهاد می‌شود. این وبسایت با روشهای خاص خود از وبسایت شما در برابر چنین حملات مخرب محافظت می‌کند. یعنی تمامی ترافیک سایت شما ابتدا به Sucuri وارد می‌شود اگر آدرس IP جز لیست سیاه او نباشد به سایت شما هدایت شده و ادامه کار ممکن می‌شود.

پایان.

آموزش وردپرس

درباره آنیتا دشتی

کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار و IT. محقق در زمینه های امنیت، رایانش ابری و رایانش ابری همراه. نویسنده، مترجم و مدیریت محتوی در سایتهای تخصصی.

یک نظر

  1. من سایتم با یه نرم افزار افزایش بازدید که روی وی پی اس اجرا شده (از طرف یه ناشناس که بهم پیام داد) تحت فشار هستش.
    هم به سئو سایتم ضربه زده هم پهنای باندم واقعا مصرفش خیلی بالا رفته تا جاییکه مجبورا هاست عوض کردم.
    آی پی ها متفاوت و اکثرا از آمریکا هستن.
    لطفا بگین الان چاره من چیه که این مشکلات حل بشه؟
    آی پی ها خیلی زیادن و نمیدونم چجوری پیداشون کنم و ببندمشون.

دیدگاه خود را بیان کنید

wp-yar.ir
wp-yar.ir

هر روز یک آموزش رایگان در کانال وردپرس یار