آموزش روش لغو نصب و نصب دوباره وردپرس (قسمت اول)

اخیرا از طرف یکی از مشتریان سوالی در مورد نحوه حذف (لغو نصب) و نصب دوباره وردپرس دریافت شده است. نصب دوباره وردپرس زمانی که مشکلات غلبه می‌کنند و از هیچ راهی حل نمی‌شوند به کمک شما می‌آیند. در این مقاله آموزش حذف ایمن وردپرس و نصب دوباره آن بدون از دست دادن اطلاعات و سئو فراهم آورده شده است.

چه زمانی به نصب دوباره وردپرس احتیاج می‌شود؟

همیشه نصب دوباره وردپرس نباید به‌عنوان اولین راه حل مورد استفاده قرار گیرد. خطاهای رایج وردپرس بسیار ساده هستند و قابل حل می‌باشند و این کار باعث می‌شود به سادگی احتیاج به نصب دوباره آن نداشته باشید. اگر دلیل رخداد خطا را نمی‌دانید بهتر است دستورالعملهایی را دنبال کنید که به رفع خطا کمک می‌کنند. این دستورالعملها سر نخی از علت خطا و به دنبال آن راه حل از بین بردن خطا را به شما آموزش می‌دهند. اگر سایت وردپرسی هک شده باشد بهتر است از دستورالعملهایی پیروی شود که در این حیطه نکاتی ارزنده را ارائه دهند. اگر تمامی این روشها جواب نداد، می‌توانید به حذف کردن وردپرس و نصب وردپرس جدید با همان چیدمان قبل فکر کنید. برای انجام این کار با ما همراه باشید.

مرحله صفر: نسخه پشتیبان اورژانسی تهیه کنید

قبل از اینکه کاری انجام دهید، لازم است نسخه پشتیبان کلی از سایت وردپرس خود تهیه کنید. برای این کار می‌توانید از افزونه تهیه نسخه پشتیبان استفاده کنید. نسخه پشتیبان تهیه شده را در کامپیوتر خود یا رسانه ذخیره سازی همانند گوگل درایو یا دراپ باکس ذخیره کنید و مطمئن شوید که تمامی فایلها در این نسخه وجود دارند. نکته: از این نسخه پشتیبان قرار نیست در لغو نصب وردپرس استفاده شود، اما اگر احیانا مشکلی در حین کار پیش آمد می‌توانید از این نسخه استفاده کنید.

مرحله یک: محتویات سایت وردپرس را استخراج کنید

اولین چیزی که در برخورد با سایت وردپرس خود باید انجام دهید این است که محتویات سایت را در فایلی ذخیره کنید. این فایل قرار است شامل تمامی پستها، مطالب، صفحات، دسته‌بندی‌ها، تگ‌ها و کامنتهای شما باشد. بازیابی سایت وردپرس از طریق این فایل استخراج شده باعث می‌شود سایت وردپرس جدید خود را با اطلاعاتی که توسط افزونه وردپرس ایجاد می‌شود، پر کنید. 

در ادامه نحوه استخراج اطلاعات سایت وردپرس آموزش داده شده است. در قدم اول نیاز است به بخش مدیریت وردپرس وارد شوید و به منوی Tools » Export هدایت شوید. از بین گزینه‌ها همه محتویات را انتخاب کنید و دانلود فایل را بزنید. منتظر بمانید تا فایل با موفقیت و به‌طور کامل دانلود شود. 

آموزش روش لغو نصب و نصب دوباره وردپرس (قسمت اول)

اگر کاربرانی در سایت شما ثبت‌نام کرده‌اند و می‌خواهید آنها را نیز استخراج کنید نیاز است دستورالعمل نحوه استخراج کاربران ثبت‌نام شده را مطالعه کنید.

مرحله دو: دانلود فولدر wp-content

محتویات فایل wp-content تمامی افزونه‌ها، عکسهای آپلود شده و تمپلیت‌ها می‌باشد. این فایل را در کامپیوتر خود ذخیره کنید تا بعد از نصب دوباره وردپرس بتوانید از آن استفاده کنید. برای این کار لازم است به FTP client متصل شوید و به مدیریت فایل که روی کنترل پنل قرار دارد و وارد شوید. پس از وارد شدن فولدر wp-content را انتخاب و دانلود کنید.

آموزش روش لغو نصب و نصب دوباره وردپرس (قسمت اول)

پس از دانلود فولدر wp-content شرایط برای لغو نصب سایت وردپرس محیا شده است.

با ما همراه باشید.

ادامه مطلب را مطالعه کنید.

آموزش وردپرس

درباره آنیتا دشتی

کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار و IT. محقق در زمینه های امنیت، رایانش ابری و رایانش ابری همراه. نویسنده، مترجم و مدیریت محتوی در سایتهای تخصصی.

دیدگاه خود را بیان کنید

wp-yar.ir
wp-yar.ir

هر روز یک آموزش رایگان در کانال وردپرس یار