آموزش وردپرس

آموزش رفع خطای ۴۰۳ در وردپرس با چند راه حل ساده

آموزش رفع خطای 403 در وردپرس با چند راه حل ساده

هر سیستمی خطای خاص خود را دارد که البته برای همه آنها راه حلی نیز وجود دارد. وردپرس نیز از این قاعده مستثنی نیست و کاربران آن نیز با خطاهایی زیادی مواجه می شوند. یکی از این خطاهای رایج که احتمالا شما هم بارها با آن روبه رو شده اید خطای ۴۰۳ است. در این مقاله به بررسی رفع خطای ۴۰۳ در وردپرس با چند راه حل ساده و دلایل بروز آن می پردازیم. پس در ادامه با همراه باشید.

خطای ۴۰۳ در وردپرس

به احتمال زیاد با خطای ۴۰۳ در وردپرس مواجه شده اید. بسیاری از کابران مبتدی با دیدن این خطا به شدت ترسیده و فکر می کنند نمی توانند آن را رفع کنند. اما باید ببینیم دلیل به وجود آمدن خطای ۴۰۳ چیست؟ لازم به ذکر است که در مقاله ای آموزش رفع خطای ۴۲۹ یا Too Many Requests در وردپرس را بررسی کرده ایم.

دلایل بروز خطای ۴۰۳ در وردپرس

وقتی سرور سایت اجازه دسترسی به صفحه یا محتوایی از سایت را نمی دهد کاربران با خطای ۴۰۳ مواجه می شوند. این خطا معمولا با یک متن چند سطری نیز همراه است که در تصویر زیر مشاهده می کنید.

آموزش رفع خطای 403 در وردپرس با چند راه حل ساده

آموزش رفع خطای ۴۰۳ در وردپرس با چند راه حل ساده

مهمترین دلیل بروز این خطا وجود افزونه های امنیتی می باشد. این افزونه در بسیاری از موارد می توانند آدرس های آی پی مخرب را بلاک کرده و باعث نمایش خطای ۴۰۳ شوند. البته ممکن است دلیل نمایش این خطا نامطلوب بودن فایل .htaccess در سرور سایت نیز باشد.

روش های رفع خطای ۴۰۳ در وردپرس

نکته: پیش از آنکه اقدام به روفع خطای ۴۰۳ بکنید حتما از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

روش اول – بررسی از افزونه ها

ساده ترین و البته اولین روشی که برای حل خطای ۴۰۳ در وردپرس باید انجام دهید این است که تمام افزونه های سایت خود را غیر فعال کنید. در صورتی که بعد از غیرفعال کردن افزونه ها خطا رفع شد متوجه می شوید که خطا به دلیل ناسازگاری یک یا چند تا از افزونه ها می باشد. برای شناسایی افزونه مخرب باید یک به یک افزونه ها را فعال کرده و سایت خود را بررسی کنید.

روش روم- بررسی فایل .htaccess

با استفاده از رمز FTP وارد هاست خود شده و فایل .htaccess را به روت هاست منتقل کرده و سپس آن را حذف کنید. سپس به سایت خود مراجعه کنید. اگر مشکل رفع شده باشد معلوم می شود که فایل .htaccess خراب است. برای رفع مشکل باید این فایل را مجدد ایجاد کنید.

روش روم- بررسی فایل .htaccess

روش روم- بررسی فایل .htaccess

روش سوم- استفاده از سطح دسترسی برای حل خطای ۴۰۳

هر فایلی که در سایت ذخیره می شود به منظور جلوگیری از دسترسی افراد بیگانه دارای یک سطح دسترسی می باشد. اگر در سطح دسترسی از اعداد نامرتبط استفاده شود ممکن است باعث بروز خطای ۴۰۳ شود. به منظور حل این مشکل به روت اصلی سایت وارد شده و کل فایل ها را بررسی کنید.

روش سوم- استفاده از سطح دسترسی برای حل خطای 403

روش سوم- استفاده از سطح دسترسی برای حل خطای ۴۰۳

روی فایل راست کلیک کرده و گزینه File Premissions را انتخاب کنید تا وارد صفحه زیر شوید.

گزینه File Premissions

گزینه File Premissions

در این بخش میتوانید برای هر فایلی سطح دسترسی تعیین کنید.

 

منبع : wpbeginner

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید