آموزش وردپرس رایگان

آموزش رفع خطای bad gateway 502 در وردپرس

رفع خطای bad gateway 502 در وردپرس

یکی از مشکلاتی که اغلب کاربران و طراحان سایت در ورد پرس با آن مواجه می شوند، بروز خطاها و خطاهای متعدد و گوناگون است که هر کدام ار این خطاها از یک مشکل در سایت سرچشمه می گیرد که ابتدا باید دلیل این خطا را پیدا کرده و بعد به دنبال راهی برای رفع آن بود. در ادامه به بررسی ارور bad gateway 502 و راه های رفع آن می پردازیم.

خطای bad gateway 502

یکی از خطاهای شایع در سیستم سایت ساز وردپرس خطای bad gateway 502 یا خطای دروازه نادرست است که به معنای این است که سرور در اینترنت پیامی نادرست از یک سرور دیگر دریافت کرده که در این هنگام کاربر با این خطا مواجه می شود. این خطا در برخی از سایت ها بصورت سفارشی و با شیوه های نوشتاری مختلف دیگر نمایش داده می شود اما همگی به همین معنا می باشند. بر همین اساس ما در این مطلب سعی بر این داریم که به چگونگی رفع این خطا بپردازیم پس با ما همراه باشید. پیش از این هم به آموزش رفع خطای ۵۰۰ Internal Server Error در وردپرس پرداختیم.

رفع خطای bad gateway 502 در وردپرس

دلایل بروز خطای bad gateway 502 چیست؟

دلایل اصلی بروز یان خطا عبارت است از :

  • به وجود آمدن مشکل و اختلال بین دو سرور آنلاین
  • بروز اختلال و اشتباه در مرورگر کاربر
  • ظاهر شدن وقفه در برنامه رابط کاربری دروازه‌ی معمول CGI))
  • وجود مشکل در رایانه و تجهیزات شبکه
  • بارگیری بیش از حد سرور
  • وجود خطای کدنویسی سایت
  • به درستی پیکربندی نکردن فایروال

رفع خطای bad gateway 502 در وردپرس

راه های زیر در رفع خطای bad gateway 502 بسیار موثر و کمک کننده هستند:

ری استارت کردن مرورگر

همانطور که گفته شد گاهی این خطا بر اثر اختلال و مشکل در مرورگر خود در سیستم نمایان می شود که لازم است مرورگر را ببندید و پس از ری استارت کردن و یا باز کردن مرورگر جدید فعالیت خود را ادامه دهید تا با این خطا مواجه نشوید.

آپدیت کردن افزونه ها

گاهی این خطا در اثر بروز مشکل در یکی از افزونه هایی که در وردپرس خود فعال کرده اید نمایان می شود که برای برطرف کردن این خطا ابتدا باید تمام افزونه های خود را غیر فعال کنید و به نوبت فعال کنید تا متوجه شوید این خطا در اثر کدام یک از افزونه ها است که با حذف آن افزونه و یا آپدیت کردن آن این مشکل را می توانید برطرف کنید.

پاکسازی حافظه نهان مرورگر

رفع خطای bad gateway 502 در وردپرس

رفع خطای bad gateway 502 در وردپرس

مرورگر ما دارای حافظه نهان و یا cache است که گاهی اوقات با ذخیره فایل هایی مخرب و ویروسی در خود باعث اختلال و نمایان شدن این خطا می شود که برای برطرف کردن آن ابتدا باید حافظه نهان مرورگر خود را پاک کنید و دوباره آن را اجرا کنید.

رفرش کردن آدرس سایت

گاهی اوقات این خطا بدون وجود مشکل و اختلالی نمایان می شود که با رفرش کردن آدرس وب و یا فشار دادن F5 یا Ctrl+R در کیبورد سیستم خود می توانید این خطا را برطرف کنید.

تماس با میزبانی هاست

گاهی به وجود آمدن این مشکل به هیچ کدام از یک موارد بالا مربوط نمی شود و با ترفندهای بالا این خطا رفع نمی شود در این زمان یکی از دلایلی که ممکم است باعث وجود این مشکل باشد اختلال از هاست سایت شما است که برای رفع این مشکل باید با اپراتور و پشتیبان های میزبانی هاست خود تماس بگیرد که این مشکل را برطرف کنند.

 

منبع : wpbeginner

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید